popup

Veronika v sedmém dílu pořadu Tlouštíci: Motivace, nebo stres?

6. května 2020

V sedmém dílu pořadu Tlouštíci jsme viděli Veroniku (29) se 117 kilogramy na bedrech, unavenou a lehce demotivovanou. Devětadvacetiletá porodní asistentka Veronika se do pořadu nepřihlásila sama, udělala to její starostlivá babička. Jenže Veronika má pocit, že to není úplně fér, i když váží 117 kg: „Babička si myslí, že to, že jsem tlustá, znamená, že jsem nepřitažlivá.“

 

Vlastně za to všechno můžou chlapi

Veronika je bez přítele, o životní lásce jen sní a veškerý stres zajídá. Přibírala odmalička. S příchodem první lásky a antikoncepce ale její váha začala růst víc a víc. Jak sama tvrdí: „Vlastně za to všechno můžou chlapi.“ Než si její myšlení a pohled na sebe samu vzali do parády odborníci pořadu Tlouštíci, byla přesvědčená, že si se svou obézní postavou stejně nikoho nenajde. „Babička si myslí, že to, že jsem tlustá, znamená, že jsem nepřitažlivá,“ uvedla také Veronika.

 

Finanční odměna

Veroničina babička by si přála, aby si její vnučka našla nějakého partnera a usadila se. Vnučku dokonce v pořadu Tlouštíci motivovala finanční odměnou v případě, že dokáže zhubnout. Jenže právě to Veroniku možná stresuje ještě víc. A tak stresy dál zajídá čokoládou a dalšími sladkostmi. „Slíbili jsme si, že zhubne hodně. Do devadesáti kilo… Pak dostane padesát tisíc,“ upřesňuje Veroničina babička. Veronika peníze potřebuje, aby si konečně mohla pořídit bydlení ve vlastním.

 

Špatné výsledky laboratorních testů

Pracovní zápřah má však za následek nepravidelný režim, nedostatek spánku a neustálé odbývání se. I proto nakonec na nabídku Veronika kývla a svěřila se do rukou odborníků pořadu Tlouštíci. I přes její poměrně nízký věk ukázaly laboratorní testy nepříliš dobré výsledky. Má zvýšenou hladinu kyseliny močové a vyšší krevní tlak. Celých 41,5 % jejího těla tvoří tuk. I hodnota vnitřního tuku je poměrně vysoká – 180 centimetrů čtverečních. Jak sama Veronika zhodnotila svoje výsledky: „Teď už je fakt pozdě, už s tím musím začít něco dělat.“

 

Nutriční terapeutka a špatné stravovací návyky

Paradoxem je, že Veronika kromě zdravotnické školy vystudovala i nutriční terapii. Přesto má velmi špatné stravovací návyky. V jejím jídelníčku chybí bílkoviny a Veronika jednoduše neumí zdravě jíst. Nebude tedy problém spíš v motivaci a pohledu na sebe sama? Od výživových odborníků si odnesla doporučení, aby do svého jídelníčku zařadila kvalitní zdroje bílkovin a zeleninu. Kromě toho jí zakázali během nočních směn hladovět.

 

Pravidelné kontroly

Při pravidelných kontrolách vyšlo najevo, že Veronika v jídelníčku experimentuje a vytváří si vlastní pravidla – což se ukáže jako obrovská chyba. Vynechává sacharidy, aby si mohla dát skleničku alkoholu.

 
Podařilo se Veronice nakonec změnit svůj přístup k vlastnímu tělu a pohnout s přebývajícími kilogramy? Najde nakonec lásku a splní babiččina (a snad už i svoje) očekávání?
 

Tlouštíci EXTRA

To ale není vše! Po každé epizodě mohou diváci sledovat navazující pořad Tlouštíci EXTRA, ve kterém se dozví, jak učinit trendy zdravého životního stylu přirozenou součástí svého života. Od Ing. Lukáše Vrány mohou diváci naslouchat radám a doporučením, díky nimž budou zase o kousek blíž ke svému vysněnému novému JÁ.

Podrobné informace o programu Cambridge Weight Plan včetně výsledků lékařské studie DROPLET v přehledné formě najdete na stránce o Cambridge Weight Plan. Svého poradce si pak můžete s ohledem na své bydliště a další preference vybrat z přehledu poradenských center CWP.

Výživovým specialistou a konzultantem v pořadu Tlouštíci je Ing. Lukáš Vrána. Zajímají vás jeho zkušenosti? Více o Lukášovi se dozvíte na jeho webu lukasvrana.cz.

 

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.