popup

Kristýna v pátem dílu pořadu Tlouštíci: Počáteční váha 206 kilo!

22. dubna 2020

Proměna Kristýny (40) v pátém dílu pořadu Tlouštíci. Na začátku pořadu ukazovala váha 206 kg! Dokáže s tím Kristýna s podporou týmu odborníků něco udělat? Jen během uplynulých tří let nabrala 45 kilogramů. „Už jsem se i kolikrát pozvracela z toho, jak jsem se přejedla,“ netajila se Kristýna, která se často uchylovala k velkému večernímu přejídání. Přitom paradoxně prožívala šťastné období – našla si přítele, úžasnou práci i vlastní bydlení. S extrémní váhou se ovšem objevily také zdravotní problémy. Působilo jí velké obtíže třeba jen vyjít schody. Kristýna se navíc velmi často večer přejídala. Do pořadu Tlouštíci se přihlásila „hodně po dvanácté“. Naše hrdinka by si přála mít 100 kg. Na startovní čáře měla však o více než 100 kg navíc.

 

Zoufalý zdravotní stav

Spouštěcím momentem u ní bylo údajně to, když během hospitalizace v nemocnici viděla nemohoucí, morbidně obézní pacientku. To ji šokovalo natolik, že se do podobné situace nechtěla v budoucnu dostat. Jak zjistili odborníci v pořadu Tlouštíci, její zdravotní stav byl zoufalý. Vyšší krevní tlak, prodělaná plicní embolie, anémie, obrovské zatížení pohybového aparátu, narušený tukový metabolismus. Je u ní velké riziko cévních příhod, nádorových onemocnění a dalších chorob.

Profesor Teplan hodnotí její účast v pořadu Tlouštíci jako boj o záchranu jejího života. Během měření zjistili odborníci extrémní hodnoty. Množství jejího tělesného tuku bylo 112,8 kg a BMI 70, podíl viscerálního tuku se nepodařilo naměřit, protože jeho množství překračovalo detekční schopnosti přístroje.

 

Kristýna na přístroji InBody

 

Konflikt a výmluvy

Podle odborníků bylo v jejím jídelníčku všechno špatně. Konzumovala velké množství prázdných kalorií. Smažená jídla, sladké, hamburgery a slazené nápoje. Navíc se Kristýna často přecpávala večer. Problém vyvstal v okamžiku, kdy došlo k odhalení pravdy: Kristýnina snaha o změnu životního stylu v pořadu Tlouštíci byla celou dobu ve znamení výmluv. V celém procesu jí bránily bolavá noha, únava, nedostatek vůle, moc práce, změna práce, finance, příliš vzdálené fitko, stres atd. Jenže jak experti brzo odhalili, Kristýna byla především líná. Nechtělo se jí vařit, nakupovat, hýbat… Dostala se i do konfliktu s trenérem a odborníky.

 

Podařilo se Kristýně zhubnout?

Spolupráce s Kristýnou nebyla tedy vůbec jednoduchá. Podmínky pro to, aby začala redukovat váhu, jí odborníci vytvořili. Vlastní „boj“ byl však jen a jen na ní. Její záznamy jídelníčku byly takřka vzorové, ale při kontrolách u ní doma odborníci většinou našli jen prázdnou lednici. I přes svoji vysokou hmotnost zvládala trénink ve fitku. Jak dopadla její proměna? Podívejte se na 5. díl pořadu Tlouštíci již tento čtvrtek ve 21.35 na TV Prima!

 

Tlouštíci EXTRA

To ale není vše! Po každé epizodě mohou diváci sledovat navazující pořad „Tlouštíci Extra“, ve kterém se každý bude moci seznámit s trendy zdravého životního stylu. Od Ing. Lukáše Vrány mohou naslouchat radám a doporučením, díky nimž budou zase o kousek blíž ke svému vysněnému novému JÁ.

Jak už jsme mohli slyšet v předchozích dílech pořadu Tlouštíci, vyšší úspěšnosti v redukci váhy lze dosáhnout, pokud vyhledáte specialisty v oboru. Na základě úvodní konzultace, měření biometrických hodnot a dalších vyšetření je možné sestavit postup šitý každému na míru.

 

Podrobné informace o programu Cambridge Weight Plan včetně výsledků lékařské studie DROPLET v přehledné formě najdete na stránce o Cambridge Weight Plan. Svého poradce si pak můžete s ohledem na své bydliště a další preference vybrat z přehledu poradenských center CWP.

Výživovým specialistou a konzultantem v pořadu Tlouštíci je Ing. Lukáš Vrána. Zajímají vás jeho zkušenosti? Více o Lukášovi se dozvíte na jeho webu lukasvrana.cz.

 

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.