popup

Neuvěřitelná proměna Markéty v premiéře jedinečného konceptu hubnutí Tlouštíci

25. března 2020

Na začátku natáčení vážila 122 kilo. Její vysněnou váhou bylo 70 až 80 kilogramů. Splní se zoufalé paní Markétě tento sen? Uvidíte v premiérovém dílu pořadu Tlouštíci už 26. března ve 21.35 na Primě. Seznamte se díky Tlouštíkům s jedinečným konceptem hubnutí a zdravé změny životního stylu – tématy, která se mohou stát inspirací i pro vás.

 

Jako první z celkem osmi statečných uvidíte v pořadu Tlouštíci proměnu sympatické paní Markéty (40), maminky malých dvojčat (1,5). Když se přihlásila, její výchozí váha dosahovala 122,5 kilogramů. Právě tloušťka zapříčinila, že Markéta přestala chodit mezi lidi a odkládala i svatbu s partnerem, protože „nechtěla být tlustá nevěsta“. Markétina fyzička byla skomírající. Výstižněji – fyzička nebyla žádná. Jak přiznala, problém jí dělala i obyčejná chůze, natož aby stačila svým dětem.

„Jsem z toho smutná, že jsem to nechala dojít tak daleko,“ posteskla si Markéta. Obezita postupně ovládla celý její život. Začala být podrážděná a přecitlivělá, nic ji netěšilo. Neměla se ráda.

 

Paní Markéta a prof. Teplan v pořadu Tlouštíci

 

Dopady obezity na psychiku

Právě na negativní psychické dopady nadváhy upozorňuje také výživový poradce a školitel programu Cambridge Weight Plan Ing. Lukáš Vrána. „Dopadů může být celá řada – stud za svoje tělo, vyhýbání se určitým místům (bazény, sportoviště, společenské akce), změna chování s ohledem na nadváhu, přizpůsobení šatníku (volné oblečení, boty bez tkaniček a další),“ uvádí nejčastější příklady z praxe a dodává, že někdy si lidé uvědomí, jak vypadali, až zpětně. „A pak slyším, že nechápou, že to neviděli.“

Pohled do zrcadla a posměšky okolí byly v Markétině případě tou poslední kapkou. Svůj problém si přiznala a rozhodla se ho řešit! Sama si rady nevěděla, a proto se přihlásila do pořadu Tlouštíci. V něm už se jejích problémů chopili renomovaní odborníci.

 

Co o Markétě zjistili specialisté?

Ještě předtím, než se s klientem do hubnutí pustí, je pro odborníky důležité vědět, jak je na tom s motivací, zdravím a množstvím tělesného tuku. U Markéty zjistili, že její tělo funguje v „úsporném“ režimu. „Pro případ sníženého energetického příjmu je tělo vybaveno mechanismy, kterými dokáže energií šetřit. Úspora energie se může projevit jako zpomalení metabolismu, zejména omezení produkce tělesného tepla – proto bývá někdy lidem během redukčního programu zima,“ objasňuje Ing. Lukáš Vrána.

Markéta byla po vyslechnutí pravdy o sobě zoufalá. Šok z toho, kam až nechala svůj život dojít, však brzy vystřídalo odhodlání na sobě zapracovat. Markéta neváhala a se změnami začala už cestou domů.

Překonala Markéta všechny krize? Přestala být tlouštíkem? Podařilo se jí zhubnout natolik, aby z ní byla hezká nevěsta a maminka plná energie? Dívejte se na první epizodu pořadu Tlouštíci!

 

 

Nepřepínejte! Tlouštíci Extra – trendy a inspirace v hubnutí

Hned po odvysílání dílu pořadu Tlouštíci můžete sledovat navazující pořad Tlouštíci Extra a v něm Ing. Lukáše Vránu!

Seznámíte se s trendy ve zdravém životním stylu, dostanete přesné návody na dlouhodobé snižování váhy, ale také se dozvíte, kterým mýtům byste pozornost rozhodně věnovat neměli. Ještě více zajímavostí a tipů k tématu hubnutí na jednom místě.

V každém dílu pořadu Tlouštíci Extra budou řešeny právě ty problémy, které zajímaly a trápily účastníka hlavní epizody pořadu Tlouštíci.

 

Podrobné informace o programu Cambridge Weight Plan včetně výsledků lékařské studie DROPLET v přehledné formě najdete na stránce o Cambridge Weight Plan.

Svého poradce si pak můžete s ohledem na své bydliště a další preference vybrat z přehledu poradenských center CWP.

Zaujal vás náš výživový specialista a jeho zkušenosti? Více o Lukáši Vránovi se dozvíte na jeho webu lukasvrana.cz.
 

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.