popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-40kg

Simona Přikrylová

46 let

Jmenuji se Simona Přikrylová, je mi 42 let a jsem z Brna. Nyní Vám odvyprávím kousek mého životního příběhu. Celý život jsem byla holka krev a mléko, žádná křehule až jednoho dne toho mléka a krve bylo nějak moc. Váha ukázala varovných 107 kg, při mé výšce 160 cm. Jaké to bylo zděšení Vám asi nemusím říkat. Koukla jsem na sebe do zrcadla a říkám si „jo holka vážíš víc než Jarda Jágr“, ani jsem vlastně nevěděla, zda se smát nebo plakat. No plakat jsem nezačala, zato jsem začala přemýšlet co s tím? Doma podpora žádná, „nemáš tak moc žrát, ale já skoro nic nejím“, zněla většinou moje odpověď.

Před Vánoci jsme vyrazily s kamarádkami na vánoční večírek. Bylo to fajn, začala jsem jim vyprávět, co mě trápí, a že si nevím rady a sama to nikdy nezvládnu a že nechci vypadat jak golem. Vrcholem ale byla fotka, kterou mi kamarádka poslala. To bylo největší zděšení za poslední roky. Ani já sama jsem se tam málem nepoznala, „jako to jsem fat já? Jojo Símo jsi“, a to byla poslední kapka. Mé rozhodnutí začít něco dělat, bylo tak silné, že jsem nato myslela každý den.

A v tom mě upoutala fotka mé kamarádky Míši na FB. Popisovala tam, jak došla svého cíle, vysněné váhy atd. Neváhala jsem ani chvíli, hned jsem ji napsala, o co jde a jaký mám problém. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Předala mi kontakt na poradnu Cambridge Weight Plan v AZ Toweru, pod vedením p. Hanky Borkovcové. Pak nastal den D 3/2/2017. Přivítala mě velice milá sestřička, dala mi vypsat dotazník a už to jelo, přeměření tlaku a pak váha. Žádný překvapení 106,7 kg a výška 159 cm. A o tlaku ani nemluvím.

Po prvopočátečním studu, kdy jsem si uvědomila, že jsem víc jak obézní, přišlo daleko horší zjištění, když se na mě poradkyně podívala a zeptala se mě, zda chci mít infarkt před 50? Vytřeštila jsem na ni oči a velmi potichu říkám „ne“. Velice laskavě se na mě podívala a jen se mě zeptala: „tak co, kdy začneme?“ Ani jsem se nenadechla a vyhrkla „hned“!

A první den měla být pro mě dnes už osudová sobota. Tak jsem v pátek zašla ještě s přáteli do naší oblíbené hospůdky a vše jsem jim vyklopila. Že dnešním dnem končím s nezdravým životním stylem a že si dnes opravdu dám naposled svůj oblíbený „smažák“ a pivo. Asi si každý u stolu řekl jo Simčo to už říkáš sto let. V pátek se zas potkáme u pivka. Prostě mi nikdo nevěřil. A jak jsem řekla, tak se i stalo.

Sobotní ráno jsem si přivstala na snídani, na kterou jsem nebyla snad od školy zvyklá. Ráno pytlík – kaše, v poledne polévka a na večer koktejl a mezi tím trocha zeleniny, ale co mě nejvíc děsilo, bylo množství vody, kterou mám vypít. Ale zvládla jsem to, a jak dny utíkaly a byla už vidět menší změna, všimla si toho i má sestra a začala vyzvídat co a jak. No nakonec se přidala taky. Takže najednou jsme byly dvě a časem se přidala ještě kamarádka.

Podpora přicházela ze všech stran. Rodina, kamarádi v práci kolegové i kolegyně, a to mě dál motivovalo jít za svým snem a nevypadat jak slonice. Po 8 měsících hubnutí jsem zhruba o 40kg lehčí a o 10 let mladší, a to díky programu Cambridge Weight Plan i podpoře mé poradkyně! Už nevyhledávám oblečení XXXL a nebojím si sednout v kavárně do křesílka, aby se pod mou vahou nerozjelo a já nezůstala ležet, pro posměch všech, na zemi.

Chtěla bych všem vzkázat, že opravdu není nikdy pozdě začít cokoliv. Třeba jít za svým snem. Dále bych chtěla touto cestou poděkovat p. Hance Borkovcové a její neustále usměvavé sestřičce, všem svým kamarádkám, které mě neustále podporovaly, ale nejvíc chci poděkovat sobě za to, že jsem nad sebou ZVÍTĚZILA!

 

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Ing. Borkovcová Hana

Brno, AZ Tower, Pražákova 1008/69

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.