popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-68kg

Petr Šilhán

30 let

Dobrý den,

jmenuji se Petr Šilhán, chci se s Vámi podělit o svůj příběh.

Abych nejprve vše uvedl na pravou míru, když jsem do programu vstupoval, tak jedna z prvních věcí, které jsem své poradkyni Markétě řekl, bylo, že v žádném případě nikdy, nikde nechci zveřejňovat svoje fotky ani psát žádný příběh. Samozřejmě mi řekla, že to respektuje a pokud nechci, tak rozhodně nemusím.

To jsem byl ale na úplném začátku, kdy jsem bojoval sám se sebou na více frontách, jak po stránce fyzického stavu, respektive vzhledu, se kterým jsem nebyl spokojený a s nadváhou bojoval v podstatě od dětství, a ani po psychické stránce jsem na tom nebyl tenkrát úplně dobře. Nicméně jsem dospěl do stádia, kdy jsem si řekl, že musím začít něco dělat, protože jsem se motal v kruhu, ze kterého jsem neviděl cesty ven.

První, co mě tenkrát napadlo bylo, že začnu pracovat sám na sobě, posunu svoje hranice někam, kam jsem nikdy nedosáhl a zároveň si sám sobě zkusím něco dokázat. Jestli se mi to povedlo, může posoudit každý sám, já mám jasno.

Když se ohlédnu zpět, tak poradkyně společně s programem Cambridge Weight Plan byl pro tuto situaci naprosto dokonalý nástroj.

Při vstupu do programu, jsem měl velké obavy, abych dokázal skloubit program se svým životním stylem. Hodně času trávím v práci, kde se pohybuju všude možně, takže složité přípravy jídel do krabiček, nebylo pro mě moc dobře realizovatelné, nicméně to jsem si vyzkoušel už v minulosti a dospěl k názoru, že tudy cesta opravdu nepovede.

Naštěstí v tomhle ohledu je program CWP hodně přívětivý, jeho náročnost na přípravu je naprosto minimální a v tomhle ohledu je vhodný naprosto pro každého, takže již po prvním týdnu jsem měl super pocit z toho, že je to vlastně celé bez práce a vůbec mě to neobtěžuje.

Další věc, ze které jsem měl oprávněné obavy, byl strach z toho, že prostě ztratím motivaci a všechno to půjde někam, kam bych opravdu nechtěl (do háje :D). Ale po prvních pár týdnech a neuvěřitelných výsledcích, kterých jsem dosahoval, mi bylo jasné, že motivaci opravdu neztratím. Naopak s každým dalším týdnem a viditelným výsledkem jsem byl čím dál víc motivovaný. Dokonce v pozdějších fázích programu jsem připojil téměř každodenní aktivitu, ať už chůzi, nebo ve finále i běh. Strašně mě to celé bavilo a troufnu si říct, že jsem si to vlastně užil. Dodnes spousta lidí nechápe, co jsem za takovou chvíli dokázal. Abych nemluvil jenom sám o sobě, musím napsat pár řádků k samotnému programu.

Byť jsem tomu na začátku opravdu nevěřil, vydal jsem se cestou, že budu držet striktně to, co jsem podle programu měl, bez výjimky. Musím smeknout klobouk před tím, kdo tento program vymyslel. Opravdu jsem za celou dobu necítil hlad, samozřejmě, ze začátku chutě občas byly, lhal bych, kdybych řekl, že ne. Nicméně hlava fungovala, takže ústupek se nekonal a po pár týdnech jsem vlastně ani neměl chutě na nic jiného, protože mě tlačila motivace k výsledku. Příprava jídel je fakt jednoduchá, nastavil jsem si nějaký časový harmonogram, který jsem víceméně dodržoval, a po pár týdnech to šlo samo. Hlad se dostavil přesně na čas, kdy jsem měl naplánované další jídlo. Vzhledem k tomu, že jsem měl celkem vysoké cíle, tak mi poradkyně při každé schůzce kladla na srdce, že nejdůležitější je pitný režim, samozřejmě pro někoho, kdo na to není zvyklý, dostat do sebe takovou hromadu vody, vůbec třeba v zimních měsících není tedy vůbec jednoduché.  O komfortu spojeným s pravidelnými a častými návštěvy toalet nemluvím, to je prostě a jednoduše obyčejná fyzika. Nicméně mi taky celkem rychle došlo, že ve vodě je v tuto chvíli ta síla. Snažil jsem se opravdu hodně a pravidelně pít. Začal jsem se řídit tím, že pokud nechodím pravidelně na záchod, tak je těch tekutin málo. Každému bych tedy doporučil, opravdu dbejte na ten pitný režim, není to komfortní, pro někoho to nemusí být ani příjemné, ale rozhodně se Vám to odvděčí. Pak už jenom stačí nastavit si nějaký cíl, udělat si nějaký harmonogram, vybrat si produkty, které Vám budou chutnat. A jízda může odstartovat. Věřte mi, že se to dá, několikrát uslyšíte od okolí věty typu „Já bych na to neměl vůli“ a podobné. Věřte mi, že o tom to ve finále ani tolik není, i když samozřejmě bez vůle to nejde, ale dostaví se motivace z výsledků, která Vás požene dál.

Kdo to dočetl až sem, si možná říká, co to má znamenat. Ten člověk jasně řekl, žádné fotky, žádný příběh. Jenomže utekl nějaký čas, já jsem si uvědomil, že dokážu, co budu chtít.

V tuhle chvíli cítím potřebu tento příběh napsat.

Opravdu mi tento program hrozně moc pomohl a provedl mě tou cestou natolik dobře, že si prostě zaslouží chvilku mého času. Někdo si dal práci s tím, aby to takhle nastavil, já si dám rád práci s tím, abych popsal své zkušenosti. Netvrdím, že je to pro každého, ale rozhodně je to opravdu dobrá cesta, která funguje.

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat své poradkyni Markétě Liškové, bez ní by to prostě nefungovalo. Dostal jsem strašně moc rad, předala mi opravdu hromadu zkušeností, až bych řekl nad rámec povinností. Takže velké díky Markéto.

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Lišková Markéta

Praha 5, Ženské domovy, Ostrovského 3/253

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.