popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-34kg

Petr Kolář

41 let

Jmenuji se Petr Kolář, je mi 40 let a pracuji v IT. Nikdy jsem nebyl střízlík, ale ještě před 13 lety jsem docela dobře s váhou bojoval závodním tancováním. Když jsem s ním skončil, kila začala jít nahoru. Nejenom kvůli nedostatku pohybu, ale hlavně kvůli životosprávě – často jsem měl první jídlo až večer, přes den zvládl několik káv a večer se svlažil dvoulitrovkou Coca-Coly. S postupem času jsem se na sobě snažil pracovat a držel i mnoho diet, které ale vždy dříve či později končily únavou, špatnou náladou a následně jo-jo efektem.

Před pár měsíci mi jeden můj zákazník povyprávěl o programu Cambridge Weight Plan, pomocí kterého on sám zhubl 20 kg prý bez jakéhokoli pohybu. To mi začalo vrtat hlavou. Po posledních Vánocích mi váha ukázala daleko víc, než jsem čekal, a když mi usměvavá prodavačka v obchodu s nadměrným oblečením řekla, že mají zimní kabáty až do velikosti 8 XL s pasem 210 cm, rozhodl jsem se, že takhle skončit nechci a konečně jsem zavolal poradkyni Markétě Liškové.

Před první schůzkou jsem si naordinoval svou obvyklou dietu, takže jsem na ni přišel odhodlaný, ale dost hladový. To se od prvních jídel CWP otočilo, a nejen že jsem nebyl hladový, ale ani unavený. Všechna CWP jídla jsou moc dobrá a vtipné je, že jejich přípravou čítající pár vteřin šetřím čas v porovnáním s návštěvou hospod a ve finále šetřím i dost peněz 🙂 Konečně jsem se naučil jíst pravidelně, ráno během přípravy svačin dětem si vařím zeleninu k obědu. Když jdu na oběd s kolegy do restaurací, prakticky všude a pokaždé jsou ochotní i z hotovek poskládat nějaké maso se zeleninou a půlku mi dát do krabičky na odpolední svačinu. Super jsou CWP příchutě do vody, které se dají bez kalorií udělat sladké dle libosti. Začal jsem chodit pěšky do práce a občas i večer či o víkendu.

Motivují mě výsledky každotýdenních měření hmotnosti, tuku, svaloviny aj. s jasně viditelnými úspěchy. Aktuálně jsem v Kroku 3, zhubnul jsem 34 kg, z toho 27 kg tuku, BMI jsem snížil pod 30 a z kategorie morbidní obezity jsem se propracoval do lehké nadváhy, tj. 94 kg. Cíle si stanovuji postupné a mým finálním cílem je shodit ještě 10 kg dolů. Útrobní tuk jsem snížil více než o polovinu, v pase zhubnul o 40 cm, dost jsem zhubnul v obličeji a dle pásku na hodinkách jsem ztratil na zápěstí 2 cm. Už se těším na pravidelnou prohlídku u praktické lékařky – další osoba, která ze mě bude v šoku. Samozřejmě se lépe cítím, přestal jsem chrápat a zrovna minulý týden mi jeden známý řekl, že o podobných fyzických proměnách doposud jen četl v reklamách. Velice děkuji za podporu poradkyni Markétě Liškové.

Pro pobavení mohu přidat, že před 14 dny jsem byl nakupovat kalhoty a až u pokladny se dozvěděl, že je na ně 80% sleva – no to se Vám ve velikosti 4 XL nestane… Druhá příhoda je trochu poučnější, před měsícem chtěli děti přesazovat květiny a potřebovali zeminu – došel jsem do obchodu pro 20 kg s krosnou na zádech a když jsem to doma sundal ze zad, dost se mi ulevilo. Nesl jsem jen polovinu toho, co jsem zhubl! Už se vejdu i to svých tanečních kostýmů a těším se, že za měsíc už to nebude tolik zásluhou elastické látky a kvalitních švů 🙂

Ing. Bc. Petr Kolář, Ph.D., Ing.Paed.IGIP

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Lišková Markéta

Praha 5, Ženské domovy, Ostrovského 3/253

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.