popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-22kg

Pavel Žondra

31 let

Jsem bojovník a s každou výzvou v životě jsem se zatím vždy dokázal poprat.

Až na jednu! Mým „strašákem“ vždy byla nadváha. Ve svých 30 letech jsem to dopracoval na 127 kg, vysoký viscerální tuk, problémy s dýcháním a celkovým pocitem opotřebovanosti. I přestože jsem měl za sebou návštěvu výživového poradce, trenéry, cvičení, tak jsem se vždy nějakým rychlým způsobem vrátil ke starým, pohodlným návykům a kila šla dál nahoru… Vše se zlomilo při oslavě mých narozenin, uvědomil jsem si, že tento trend je dlouhodobě neúnosný, že by se brzy dostavily civilizační choroby, které souvisí s nadváhou a právě v tento moment jsem to měl v hlavě tak srovnané, že jsem věděl, že mě už žádné výmluvy od zásadní změny neodradí.

O Programu Cambridge Weight Plan jsem se dozvěděl od mé kamarádky z gymnázia- sice jsme se řadu let neviděli, ale díky sociálním sítím jsem viděl její úžasnou proměnu. Opět jsme navázali kontakt a diskutovali o Programu. Původně jsem byl dost skeptický a čekal jsem, kdy se u ní dostaví jojo efekt. Jenomže uplynul skoro rok a vypadala čím dál líp –  byla krásná, svěží, vitální a o 40 kg lehčí. Měl jsem jasno, jakým směrem se v hubnutí vydám.

Vyhledal jsem nejbližšího poradce a domluvil si schůzku. S Jitkou Motalovou jsme navázali skvělý vztah. Sám tento způsob vedení řadím do skupiny „cukru a biče“. Jitka je nekompromisní a nepovoluje žádné výjimky a prohřešky, ale byla mi zároveň rádcem i koučem. Navíc mě v dalších krocích Programu motivovala k pravidelnému sportování. Tento pomyslný bič na mě opravdu fungoval. A co byl ten cukr? Cukr byl to, když jsem si stoupl na váhu a viděl úbytek tuku, pochvala od Jitky už byla jen třešnička na dortu. Zatím jsem lehčí o 22 kg tuku, snížil jsem si všechny ukazatele od poměru tuku v těle, přes zavodnění až po BMI. A pomyslná červená kontrolka, která neustále blikala a oznamovala příchozí katastrofu v podobě nemocí, najednou zhasla.

A pánové, kteří váháte, mám pro vás malou radu na závěr.  Pro mě tohle bylo nejvíc friendly hubnutí – kila šla sama dolů, a ještě jsem měl spoustu energie na sportování.  Jasný, zapomeňte na pivo a slivovici, zákusky a prostě highcarb potraviny. Ale když vás honí chutě, tak můžete sáhnout po šunce, steaku apod. 🙂

Program mi nastartoval novou etapu života. Naučil jsem se pravidelně jíst, vybudoval jsem si pevnější disciplínu a začal jsem se hýbat, což je nedílná součást zdravého životního stylu. Jitka mě motivovala k vyšším sportovním výkonům, začal jsem pracovat na své fyzické kondici a tím, že mám za sebou řadu cvičení a lekcí s trenérem, jsem věděl, jak na to. A šlo to samo. Začal jsem pravidelně makat v posilovně, cvičit TRX, chodit plavat. Přátele místo piva zvu na trénink do posilovny. Jo, můžu říct, že po čtvrt roce jsem jiný člověk – s jiným myšlením a novým šatníkem …

Inspirujte se dalšími příběhy

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.