Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-27kg

Natálie Tlustošová

20 let

Už devatenáct let nesu jméno Natálie Tlustošová a skoro stejně dlouhou dobu s sebou nesu i méně příjemnou věc a to je nadváha. Už jako malinká Natálka jsem byla ta nejoplácanější holčička, která se na rozdíl od ostatních dětí ve školce nemohla dočkat oběda. Čím roky a další kila přibývaly, začala jsem víc vnímat, že mě moje tělo v mnoha činnostech omezuje. Trvalo mi několik let, než jsem přišla na to, že to není tělo, co mně omezuje, ale já sama. Můj způsob smýšlení. Já jsem chtěla zhubnout ve 12, ve 13, ve 14, i v 17. Já chtěla. Opravdu jsem si každý den představovala, jak bych trávila čas, kdybych byla štíhlá. V létě bych chodila plavat a v zimě bych bez problému sjela svah na prkně. Říkala jsem si, že jednou zhubnu a budu si žít přesně, jak si vysnívám. Mezitím, co jsem v myšlenkách byla pryč, moje tělo leželo na gauči, na břiše notebook a pusa mi chroustala natchos a energeťák byl vždy po ruce. Byla jsem zavřená v pokoji a místo svého života si užívala život seriálových postav.

 Celou střední to byl vlastně jeden velký kolotoč. Den jsem jedla kuřecí maso, šopský salát, pila jen vodu s citronem a pak vůle povolila. Moje mysl se neustále přemlouvala: ,,Už jsem přece zakusila dost dneska, to nevadí ještě jeden den, když si něco dobrého dám, vždyť začnu zítra. Ano začnu zítra a už pořádně, žádný výmluvy a půjdu i na procházku. Jo a ujdu 5 km, nebo 7 km. Jo přesně tak a už fakt žádný výmluvy úplně nový život to bude.” Teď vám můžu říct, že neušla. Opravdu jsem neušla 7 km a ani zdravý jídelníček si neudržela. Možná dopoledne, ale na oběd jsem si už pochutnávala nad řízkem s hranolkama. Za ty 4 roky bylo tolik pokusů. Několikrát jsem zatínala zuby a jedla ukázkově i týdny. Byl prosinec 2017, já za sebou měla dva měsíce, kdy jsem pokaždé po škole vyrazila na hodinu se potit na pás. Venku sněžilo a já za tmy jela domů autobusem s dobrým pocitem, že se někam posouvám. Jak jsem se cítila mizerně, když se číslo na váze ani po té době neposunulo. Tolik úsilí a žádný progres. To moji motivaci zlomilo. Koupila jsem si na truc několik dobrot a vrátila se ke starým návykům. Stejný scénář se odehrál několikrát. Byl začátek čtvrtého ročníku a já rezignovala. Už mě sebemenší motivace opustila. Žila jsem si pohodlně, neomezovala se v jídle. Už žádné pokusy o zdravou stravu. A bylo to tady. Shánění maturitních šatů. Byla jsem s mojí kamarádkou v hezkém salónu a všude okolo byly vystavené snové šaty. Zeptala jsem se, jestli mají něco ve velikosti 46. Neměli. Nezbývalo mi než si sednout na gauč a proces výběru maturitních šatů nechat prolétnout kolem mě. Byla jsem nešťastná se sebou, s mým životem. V té době můj taťka, který chtěl shodit pár nadbytečných kil držel dietu, kde se jedla strava ze sáčků a hodně se pilo. Víc jsem o tom nevěděla. Ale fungovalo to, ani jsem se nestačila divit a byl o 10 kg lehčí. Začala jsem se zajímat, jak se mohly takové výsledky dostavit tak rychle. Sedli jsme si s taťkou a on mi ve stručnosti představil program Cambridge Weight Plan, jak funguje, čím se člověk stravuje. Ještě ten den jsem si na webu našla všechny informace a zavolali jsme společně místní poradkyni Haně Benešové. O týden později, jsem za sebou měla prvních pár dní ve výživovém programu. Jakou radost mi dělalo každé další vážení. Obvykle se člověk na kontroly netěší, ale v CWP programu ano.

Obvykle jsem ráno vypila můj oblíbený kapučínový shake, odpoledne mě čekaly špagety a večer opět shake a to vše proloženo bílkovinou a zeleninou. Mezitím jsem zvládala školu a maturitní povinnosti. Šlo to samo a měla jsem dole 8 kg. Když i na mě byla ubývající kila vidět, rozhodl se CWP program držet i můj brácha. Celá rodina jsme se stravovali Cambridge Weight Plan produkty, vyměňovali si typy na dobré příchutě shaků a porovnávali si výsledky z InBody přístroje. Jistě, celá cesta nebyla růžová, zvláště ne u skeptického přijetí pár členů rodiny. Ale jakmile začali i oni na vlastní oči vidět změny, troufám si říct, že tak nějak “konvertovali” a začali nás na naší Cambridge cestě podporovat. Nyní jsem na redukčním plánu přes 4 měsíce. Díky programu mám dole 27 kg a stále pokračuji. Už se nebojím obléknout šaty, mají na mě oblečení v obchodě. Estetická změna je příjemná. Ale co pozoruju nejvíce je změna ve smýšlení. Moje vůle jít za mnou vytyčeným cílem je silnější než kdy dřív, mám zdravý vztah k jídlu a dokonce jsem začala i běhat! Já, pro kterou byla patnáctistovka ve škole noční můrou – dobrovolně chodí běhat. Před rokem bych tomu nevěřila. Teď věřím. Věřím, že když budu chtít, stačí najít cestu a kráčet po ní, bez ohledu jak těžké to někdy bude. Vyplatí se to. Velké věci se tvoří po malých krůčcích a ten můj první krok na nové cestě vedl do CWP.

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Benešová Hana

Brno, Lýskova 1031/2, Bystrc (Poliklinika)

Chci se objednat

Benešová Hana

Žďár nad Sázavou, Studentská 1694/7

Chci se objednat

Benešová Hana

Brno, Spáčilova 27, Černovice

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.