popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-42kg

Monika Kytnerová

43 let

Jmenuji se Monika Kytnerová a je mi 40 let. S nadváhou jsem bojovala celé dětství. Pamatuji si, jak jsem se styděla dát si na veřejnosti zmrzlinu, měla jsem pocit, že na mne všichni hledí, jak se tlusté dítě láduje zmrzlinou. Raději jsem si ji dopřála skrytá doma. V období puberty jsem začala hodně cvičit a sportovat. Dětská kila šla rychle dolů a se svou postavou jsem byla naprosto spokojena. Ve 28 letech jsem se vdávala ve velikosti M.
Potom přišlo první těhotenství a i když měla dcera 5 kg, mně zůstalo 30 kg navíc. Snažila jsem se shazovat, ale s neustálým jojo efektem. Za 3 roky s narozením druhé dcery přibylo znovu 20 kg. Starší dcera na 3 roky vážně onemocněla. A tak stres, nula času pro sebe a absolutně špatná životospráva dokonala mé životní maximum 122 kg a velikost spoustu XXX a někde vzadu k tomu 🙂

S manželem máme restauraci, kde na nás denně  koukají  různé nástrahy a kde nepřemýšlející  člověk,  ve spěchu kolikrát vědomky i nevědomky..pojí co kde uvidí.. za pochodu i několikrát denně. Zlom nastal při shlédnutí mé loňské silvestrovské fotografie. Odpor, zoufalství, panika, bezradnost, moje pocity a spoustu tajného…pláče . Tohle přeci nemůžu být já… Já, co bývala dříve veselá, plná života a síly. Většinou středem pozornosti a obdivu tu sedím – rozkydlá s pivem na břišním stolku, sotva se hýbající a rádoby strašně se bavící.

Začátkem ledna přišlo vysvobození. Od kamarádky jsem se dozvěděla o programu Cambridge Weight Plan. I když jsem absolutně nevěřila, že bych někdy mohla ještě vypadat jako člověk, moc jsem to chtěla zkusit. S myšlenkou, když už jsem zkusila v životě vše možné, tak proč ne tohle. Velice mne to nadchlo a svitla ve mně naděje. Manžela vypadajícího stejně jako já jsem nemusela dlouho přesvědčovat, oba jsme na tom byli pocitově stejně. Rozhodl se, že to zkusí také. Šli jsme do toho spolu. Okamžitě se objednali k paní Ing. Hance Borkovcové do Brněnského centra v budově AZ  Tower.

Jelikož náš zdravotní stav nebyl nejlepší, museli jsme oba vše konzultovat s obvodním lékařem. Po jeho schválení jsme se mohli do toho pustit. Kila tuků šla krásně dolů a s nimi rostla moje síla pro další dny. Jídla nám moc chutnala a pocit hladu zmizel. Cítila jsem se svěží a plná energie.  Okolí chválilo a podporovalo. Manžel dříve v permanentním stresu si po ránu prozpěvoval a tančil v restaurační kuchyni. Všichni říkali, co že jsme si to dali a že to chtějí taky 🙂

Dohromady jsme se zbavili tuku ve váze dospělého člověka. Za 2 měsíce se k nám přidala i kamarádka Lenča, díky které to vše začalo. Společně jsme se pak podporovali a užívali si každého úspěchu. Vše spolu konzultovali, později vymýšleli zdravé recepty a nejvíce jsme si užívali společných nákupů. Vše nám najednou padlo a všude na nás kupodivu vše měli.  Nejhezčí větou pro mne bylo, když  dcera jednou ráno  řekla, „Mami, já už tě můžu obejmout a spojit u toho ruce… ‘‘.

Dnes jsem v udržovací fázi s úbytkem 42 kg. Jsem moc šťastná a spokojená, plná energie a síly. A co mi Cambridge dala? Všechno!!! Šanci na nový život, opět spoustu pohybu a sportu a zjištění , že ve 40 letech ještě nic nekončí a vše teprve začíná.

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Ing. Borkovcová Hana

Brno, AZ Tower, Pražákova 1008/69

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.