popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-45kg

Magdaléna Hemzová

29 let

Jmenuji se Magda, je mi 26 let a k programu Cambridge Weight Plan jsem se uchýlila kvůli zdravotním problémům. Byla jsem dítě, které rádo jedlo, nemělo rádo sport a radši si četlo. Rodiče mi zakazovali sladkosti a snažili se mne omezovat v jídle. Pak přišla puberta a s ní střední škola. Studijní problémy jsem začala řešit opět jídlem. Jídlo bylo pro mě vším. Tak jsem přibírala, moje tělo se plíživě zvětšovalo a čas plynul. Po ukončení vyšší odborné školy jsem nastoupila do prvního vysněného zaměstnání. Mělo nepravidelnou pracovní dobou, což se odrazilo i na mém těle a váze, ale stejně jsem tuto skutečnost neviděla, či spíše nechtěla vidět.

Největší zlom v mém dosavadním životě se stal v létě roku 2015, kdy se mi stal pracovní úraz kolene. Verdikt ortopeda zněl jasně – koleno rozhýbat co nejvíce to půjde, zhubnout alespoň 20 kilo a doufat, že už nebude v koleně takový tlak. Zhubnout? Tolik? A sama? To nepůjde, a taky to nešlo…

Věděla jsem, že to sama nezvládnu a proto mi bylo doporučeno projít programem Cambridge Weight Plan. Program jsem úspěšně absolvovala a ukončila skoro o 45 kg lehčí! Cesta to byla dlouhá a v některých chvílích i velmi náročná – vydala jsem se na ni na konci října 2016 a poslední měření jsem podstoupila na začátku června 2017. Když se ohlédnu za sebe, tak musím říct, že to všechno stálo za to. Přestala jsem brát ohledy na názory ostatních, uvědomila jsem si, že jsem silná a že zvládnu velké věci. Posílilo se mi sebevědomí, změnil názor na svět a hlavně se mi tím vyřešily zdravotní problémy.

CWP program mě provázel dlouhou dobu a stal se mou nedílnou součástí. Ze začátku jsem však patřila mezi ty „nevěřící Tomáše“. Říkala jsem si, že „pytlíková“ koktejlová strava mi nemůže pomoci zhubnout a budou to zas a jen vyhozené peníze. Ale opak byl pravdou. Po prvním týdnu jsem se již cítila jako nový člověk. Sebevědomí rostlo přímou úměrou k tomu, jak se oblečení zmenšovalo. Ze začátku jsem dost bojovala s pocitem „co na to řekne okolí“ – že nebudu jíst normální jídlo, že budu muset odmítat jídlo a zákusky ke kávě, ale po vyřknutí prvního „NE já si nedám“ jsem zjistila, že to jde a není to tak strašné. Okolí se s tím smiřovalo a postupně mne v mých rozhodnutích a experimentech podporovalo. Za největší zkoušku mé vůle považuji zvládnutí vánočních svátků bez obžerství. Být v pohodě a užívat si blízkost rodiny lze i bez přejídání.

Největší „pecka“ a vlna pozitivních, ale bohužel i negativních reakcí širšího okolí, se kterou jsem se v programu setkala, se odehrávala na jaře. Tehdy jsem odložila zimní bundu, změnila účes a ukázala svou změnu v plné kráse. Dokonce manžela podezřívali, že má milenku a manželku nechává doma. Program Cambridge Weight Plan mi hlavně otevřel oči a nasměroval mě změnit pohled na život, změnit životní filosofii a životní styl. Z odpůrce pohybu se ze mě stal člověk, který chodí 2 x týdně na jógu a aktivně se věnuji folklornímu tanci a folkloru, který prostě miluji. Kromě toho se stále snažím být aktivním členem Cambridge Weight Plan rodiny. Nově příchozím se snažím poradit a být příkladem, že změnu lze učinit a hlavně si ji udržet, proto doufám, že tyto řádky budou pro mnohé motivací.

Za celou vnější, ale především vnitřní proměnu děkuji své poradkyni s celým týmem Cambridge Weigh Plan. Jsem moc ráda, že jsem je mohla poznat a přeji jim spoustu spokojených klientů, ale to už nebude až takový problém, protože tým z AZ Tower je naprosto skvělý!

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Ing. Borkovcová Hana

Brno, AZ Tower, Pražákova 1008/69

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.