popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-57kg

Ladislava Grošková

57 let

Jmenuji se Laďka Grošková, a dne 9. 6. 2015 jsem se pustila do programu Cambridge Weight Plan. Chci se podělit o svůj příběh v boji s obezitou, který má šťastný konec nad mé původní očekávání.

Moje problémy s váhou začaly pomalu a nenápadně už v mládí, kdy mi po narození druhého dítěte zůstalo navíc téměř 30 kilogramů. Váha se tehdy zastavila na neuvěřitelných 93 kilech. Starosti, práce, výchova a péče o děti mi nedovolovaly najít si více času pro sebe a začít to řešit. Pomalu jsem si na tento stav začala zvykat. Několik let jsem váhu držela těsně pod 100 kilo, pak ale přišla osudová rána, kdy můj manžel onemocněl rakovinou. Tento obrovský stres jsem samozřejmě zajídala. Abych psychicky zvládla péči o těžce nemocného manžela, začala jsem užívat antidepresiva a dílo bylo dokonáno. Během necelých tří let jsem přibrala 17 kilogramů. Celou situaci jsem se po smrti manžela rozhodla radikálně řešit a s obezitou jsem začala bojovat.

Největší inspirací byly moje děti. O programu Cambridge Weight Plan jsem se dověděla od svého syna. Ten  jej už několik měsíců dodržoval – a s úžasným výsledkem. Nadchl taky dceru, která po třech dětech měla co napravovat. Tehdy jsem si řekla, že se přece nenechám zahanbit a zvládnu to taky.

U paní doktorky Semrádové mě syn objednal na první konzultaci 9. 6. 2015. Byla jsem nervózní, ale nemohla jsem se dočkat. Po důkladně konzultaci a měření na přístroji InBod,y kdy přesná váha ukázala počáteční stav 120 kilogramů, jsem sice byla zdrcená, ale zároveň ještě více odhodlaná zabojovat. Trvalo to téměř 14 dnů než si moje tělo zvyklo na změnu ve stravování. To bylo snad největší úskalí, které jsem vnímala. Po těchto nejtěžších 14 dnech to jako mávnutím kouzelného proutku přestal být boj sama se sebou a naopak to začala být zábava. Nesmírně snadná příprava pokrmů a rychlý úbytek na váze každý den způsobovaly, že jsem byla i psychicky v pohodě. Každé ráno jsem se těšila na vážení, které jsem si zapisovala, a strašně jsem se radovala. Každý den malá výhra nad sebou i kily.

Když jsem na konci prázdnin porovnala výsledky a zjistila o 20 kilogramů méně, moje nadšení nemělo konce.  V dalších měsících jsem se už s programem tak sžila až jsem se začala  obávat, že jednou budu muset skončit.

Po osmi měsících ta chvíle přišla. V únoru, na pravidelné kontrole u paní doktorky Semrádové, váha ukázala moji na počátku plánovanou cílovou hodnotu – tedy 68 kilogramů. Už stál tedy přede mnou poslední úkol, postupný přechod k pestrému a vyváženému jídelníčku. Díky perfektním informacím, které jsem od své milé paní poradkyně dostala, jsem docela v pohodě i tento úkol zvládla. S váhou jsem se definitivně zastavila na 63 kilech. Tedy rozdíl oproti počáteční váze a dnešní je neskutečných, ale nádherných 57 kilogramů. Nový životní styl, možnost bez námahy a problémů si zasportovat a obléknout si to, co se mi líbí, je ta nejsladší odměna.

Moc bych si přála, aby můj příběh inspiroval a pomohl k rozhodnutí i dalším lidem, kteří zatím váhají a pochybují, zda je to vůbec možné dokázat. Věřte mi, s programem Cambridge Weight Plan to lze bez větších problémů. Jsem skutečná a hlavně jsem opět šťastná a sebevědomá.

 

 

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

MUDr. Semrádová Soňa

Brno, Dům SCALA Moravské náměstí 3

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.