Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-62kg

Josef Grošek

32 let

Jmenuji se Pepa Grošek a jsem absolventem Cambridge Weight Plan programu v roce 2015. Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh boje s nadváhou, který má šťastný konec.

Začalo to už době puberty s přechodem ze základní školy na střední, kdy jsem se začal prvně zakulacovat a nabírat váhu přibližující se 100 kg. Dalším hřebíčkem do rakve byla maturita a přijímačky na vysokou, kde jsem se díky „zajídání stresu“ dostal s váhou přes 120 kg.  Abych na školu nenastupoval jako medvídek, rozhodl jsem se to radikálně řešit a za pomocí léků a hladovky jsem váhu během prázdnin dostal na hodnotu 95 kg. S tímto váhovým úbytkem bych býval byl tenkrát vcelku spokojený, ale díky nepřirozenému způsobu hubnutí se na mě bohužel kila začala rychle znova lepit. Pak jsem ještě během týdne přišel o otce, o práci a přidaly se i problémy ve škole, protože jsem celou situaci nesl velice špatně.  Neměl jsem žádnou energii myslet na zdravou životosprávu, a tak se moje váha v létě 2014 vyšplhala až na 136 kg. To bylo natolik alarmující, že  jsem se rozhodl podstoupit bariatrický zákrok, tubulizaci (sleeve resekce) žaludku.

Absolvoval jsem na obezitologii všechna vyšetření, aby mohl být bariatrický zákrok schválen. Na závěr se na mne však paní doktorka podívala a řekla: „Pokud o to tedy opravdu stojíte, já Vám ty papíry na operaci a předoperační vyšetření klidně napíšu. Ale dobře si to rozmyslete!“.  To mne nahlodalo…Než jsem přišel s papíry domů, věděl jsem, že pro mne tudy cesta nevede a že budu hledat jiné řešení než nevratný operativní zásah do těla s nejistým dalším vývojem.

V dalších měsících se na mě stres ze státnic a nového zaměstnání podepsal tak, že když jsem na Nový rok 2015 skočil na váhu – ukázala mi úděsných 142 kg! Opět jsem si řekl „A dost!“ a začal jsem s hladovkou. Po měsíci jsem dostal dolů deset kilo, bylo mi ale velice špatně a nevěděl jsem už, jak dál.

Šťastnou náhodou mi moje nejlepší kamarádka tenkrát řekla o své známé, která shodila s Cambridge Weight Plan programem 25 kg za dva měsíce a cítí se jako znovuzrozená. Tím mi nasadila brouka do hlavy a já hned druhý den brouzdal po internetu a doslova nasával pozitivní informace o CWP programu včetně nejbližších center, kde by jej bylo možné absolvovat.

Hned v pondělí jsem volal paní doktorce Semrádové a objednal si termín. Rozhodl jsem se pro ni i díky tomu, že jeden z jejích klientů se pro mne stal bezprostřední inspirací. Shodil s její pomocí neuvěřitelných 82 kg! Paní doktorka mi na první schůzce vše detailně vysvětlila, zodpověděla všechny mé otázky a rozptýlila jakékoli pochybnosti. Díky jejímu profesionálnímu a přitom příjemně lidskému přístupu jsem se na 100 % rozhodl se do programu s maximálním nasazením  ihned zapojit.

Jak jsem zjistil, prvních 14 dnů bylo opravdu nejtěžších. Nebylo jednoduché si odepřít nějakou dobrotu, nesníst kousek masa, nedat si skleničku s kamarády… Touha po snížení váhy s vidinou „lepších zítřků“  a průběžná motivace paní doktorky mě naštěstí vedly k tomu, že jsem se do programu zakousl a nepustil.

Jak jsem se těšil na první týden s extra porcí, kdy jsem si vychutnával i vařené maso bez chuti!  Další pokračování pak už bylo v pohodě. Velkou výhodou pro mne byla i rychlost a jednoduchost přípravy pokrmů, což jsem jako chlap velice ocenil. Program se stal běžnou součástí mého života –  odmítat nevhodné jídlo, sedět s někým v restauraci a dívat se, jak si pochutnává, mi nedělalo žádný problém. Pochopil jsem, že po letech nekontrolované konzumace potřebuji na určitou dobu striktní režim, na který pak snáze navážu po přechodu na normální stravu zdravými stravovacími návyky. To se mi také později potvrdilo. Při postupném zařazování zdravého jídla v rámci řízeného přechodu jsem velmi dobře poznal, co mi dělá dobře a které pokrmy ze svého jídelníčku pro jistotu vyřadím. Výběr vhodných surovin spolu s kontrolou výživových hodnot se pro mě stalo rutinou a konzumace jídla i udržování váhy díky tomu nepředstavují žádný problém..

Během té dlouhé cesty nastaly vzestupy i pády, ovšem vše jsem mohl řešit s paní doktorkou Semrádovou i se svojí rodinou, která mi byla velkou oporou. Nyní vážím 80 kg, což je ve srovnání s mou novoroční váhou úbytek 62 kg!

Úžasné je, že jsem na rozdíl od svých předchozích pokusů nejen zhubnul, ale naučil se váhu si i udržovat. Přitom si můžu zase plně vychutnávat jídlo – jen na kvalitativně vyšší úrovni – a zdravý pohyb, který mi dříve nic neříkal. Proměna vzhledu mi zvýšila sebevědomí a jsem přesvědčený, že mám před sebou mnohem pestřejší život, než by mě čekal bez setkání s CWP!

Při mém prvním výrazném váhovém úbytku za cca dva měsíce se rozhodla do programu zapojit i moje sestra, která po třech těhotenstvích nabrala na více než 102 kg. Nyní je na váze 65 kg. Po průběžných výsledcích mých i mé sestry se k nám přidala také moje mamina, která nakonec zhubla ze 121 kg na současných 63 kg. Celkem jsme se tedy v rámci naší rodiny zbavili bezmála 145 nadbytečných kilogramů. Děkuji všem, co nám pomáhali a fandili a vyzývám vás, co dosud váháte, pusťte se co nejdříve do toho. Nebudete litovat!

Proto věřím, že každý, kdo chce řešit svůj problém s nadváhou či obezitou, potřebuje živý důkaz o tom, že tento program opravdu funguje – tak jako členky mojí rodiny , které se díky tomu do Cambridge Weight Plan zapojily. Do soutěže jsem se přihlásil s cílem, aby můj, potažmo náš příběh inspiroval další budoucím šťastlivce, kteří hodí za hlavou svou „těžkou“ minulost.

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

MUDr. Semrádová Soňa

Brno, Dům SCALA Moravské náměstí 3

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.