popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-35kg

Jana Procházková

37 let

Jmenuji se Jana Procházková. Pro přátele Janka, Janča. Janička pro rodinu.

Jídlo je moje celoživotní téma. Od mala jsem velice ráda jedla. Byla jsem dítě, které snědlo vše, co se mu dalo. Moje rodina z toho byla nadšená. Moje starší sestra byla můj pravý opak. Nechtěla jíst vůbec. Když šla do první třídy, vážila stejně jako její nová školní brašna. Takže já jako jedlík jsem byla pro rodinu téměř požehnáním. K jídlu jsem si vypěstovala velmi vřelý vztah.

V celé naší rodině se žilo jídlem. Bydleli jsme společně s babičkou, která stále vyvařovala. Na „plotně“ bylo pořád něco k jídlu.

Srovnání s mou sestrou může s odstupem času působit až komicky. Sestra nejedla a jídlo pro ni bylo spojeno s divadelním představením. Hlavními účinkujícími byly často slepičky, králíčkové a další domácí zvířátka. Já ve stejné situaci jsem babičce, která mě často krmila, sebrala lžičku a papání jsem „vybagrovala“ dvojnásobnou rychlostí s nezájmem o zvířátka.

Velký vliv na můj vztah k jídlu měl i můj táta. Miloval obložené prkýnko a s únavnou dotěrností nutil všechny členy rodiny, aby s ním ochutnávali, co na prkénko zrovna nakrájel. Já jsem se stala jeho parťákem a s postupem času jsme již nikomu nic nevnucovali a všechno jsme spapali sami.

Zásadní etapou mého baculatění byla sedmá třída. Ve škole mi moc obědy nechutnaly a geny po babičce kuchařce se projevily naplno. Objevila jsem v sobě skrytý talent. Než rodiče přišli z práce, dokázala jsem si nejdříve obložit prkénko, později usmažit masíčko, hranolky a příjemně vyplnit odpolední čas.

Všechno probíhalo v naprostém utajení. Prasklo to, až když naši zjistili, že se podezřele ztrácí maso z mrazáku. K přiznání mě donutila až záchrana babičky, kterou táta obvinil, že k nám chodí na maso do mrazáku.

První diety jsem začala držet už kolem 14 let. Nikdy ovšem s nějakým větším úspěchem. Občas pár kilo dole, ale záhy zase rychle nahoře. Ač nerada musím přiznat, že jsem se s tou váhou smířila. Diety jsem však držela stále a dokola. Mé první lásce pár kilo navíc nevadilo a já byla docela spokojená.

Moje váha rostla a já dokázala rozlámat několik židlí. To vždy k pobavení mého okolí. Nejhorší pro baculky jsou židle plastové. Ty praskaly v řadách. Nejpotupnější bylo, když jsme společně s tátou na horách utrhli kotvu u vleku. Váleli jsme se ve sněhu a celá sjezdovka z nás měla srandu. Prasklé kalhoty byly taky pravidelností, často jsem přijížděla z práce domů v nových kalhotách.

Potom přišlo první těhotenství. S první dcerou jsem měla 30 kg navíc, které po porodu nechtěly zmizet a taky nezmizely. S druhou dcerou to už tolik kilogramů nebylo, ale stejně mi taky zůstaly.  Diety jsem držela jako divá několikrát do roka, ale pořád se to opakovalo. Pár kilo dolů o trochu víc nahoru.

Přišel rok 2018 a já jsem na jaře začala docházet k paní Končelové do Králova Dvora. Začalo hubnutí s pomocí programu Cambridge Weight Plan. Začátky byly hodně, ale hodně krušné. Vydržela jsem. První úspěchy přicházely pomalu. Každé kilo dole bylo provázeno nesmírnou radostí a štěstím. Za kilo tuku, dvě kila radosti a tři kila štěstí. Moje slabá vůle začala dostávat potřebnou sílu. Velkou podporu jsem začala vnímat i od svého okolí, kamarádek a přátel. Ráda jsem odpovídala na dotazy: “ Jančo, ty jsi nějaká jiná„ mávnutím ruky a hraným nezájmem. Radost v mém srdci však byla obrovská.

Postupně jsem svým kamarádkám vyzradila své tajemství. Chtěly také hubnout a já začala přibírat do auta na cestu k paní Končelové jednu kamarádku za druhou. Nakonec jsme jezdily v plně obsazeném autě. Kdybych měla mikrobus, naplnila bych i ten. Byla jsem ráda, že jsem šla příkladem tolika lidem. K paní Končelové jsem přivedla nejméně deset nových lidí, kteří už taky program Camridge Weight Plan dodržují a s velkým úspěchem.

Prvním příznakem hubnutí v programu Cambridge Weight Plan bylo, že jsem se cítila lépe.

Postupně jsem začala zkoušet sportovat. Nejprve to byla chůze 4x týdně. Den ode dne zrychlovala a v současné době občas i několik metrů běžím. Začala jsem jezdit na kole a jednou týdně chodím na spinning. Od mala miluju lyžování – to je asi jediný sport, který jsem dělala. S úbytkem váhy se mi vrátila i radost z lyžování. Na horách se vždy nádherně „vyřádím“. Díky zhubnutí jsem začala sportovat a vím, že už u toho zůstanu. Když mám někdy den bez sportu, kdy mi to prostě nevyjde, jsem z toho nesvá. Díky programu Cambridge Weight Plan se sport stal součástí mého života.

Moji obezitu provázely i zdravotní problémy. Vypěstovala jsem si vysoký krevní tlak a zvýšený cholesterol. Po půl roce programu CWP jsem navštívila svého obvodního lékaře a nechala jsem si udělat krevní testy. Výsledky překvapily nejen mě, ale hlavně mého lékaře. Nevěřil svým očím. Naměřené hodnoty jsem měla naposledy tak pěkné na základní škole. Upravil se mi krevní tlak a hodnoty cholesterolu se dostaly do normy.

Pochopila jsem, že s programem Cambridge Weight Plan je to ta pravá cesta. Také dnes už vím, že bez pomoci bych sama takové výsledky nedokázala. Díky poradkyni jsem se dostala tam, kde jsem. Myslím, že se mě paní Končelová už nikdy nezbaví.

Ve svém příběhu jsem se zapomněla zmínit o své druhé motivaci. Byla to moje svatba. Můj přítel si vždy přál mít na své svatbě své děti. Dnes již děti máme a …. Jako vysněné datum se jevil srpnový termín 18. 8. 2018. Den mých narozenin. V roce 2018 jsem se však svatby nedočkala. Prý jenom proto, že nebyl čas. Dočkala jsem se „jen“ úbytku váhy 35 kg a to bylo na hodně velkou oslavu. Další možný termín svatby je dle mého přítele rok 2020. To už budu mít 50kg dole. Vím, že budu hodně pěkná nevěsta.

Díky programu Camridge Weight Plan jsem konečně pochopila, že zhubnou lze.

Díky Camridge jsem o 35 kg lehčí, o 35 kg mladší a o 35 kg šťastnější.

Děkuji !!!!

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Končelová Petra

Králův Dvůr, Průmyslová 614

Chci se objednat

Končelová Petra

Plzeň, Plánská 416/11

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.