popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-33kg

Jan Šarman

54 let

Jmenuji se Jan Šarman, jsem narozen v roce 1966 a měřím 180 cm. O vánocích 2016 jsem se rozhodl řešit svou nadváhu za pomoci odborníka. Na paní Štěpánovou a program Cambridge Weight Plan jsem dostal doporučení od Jaroslava Kučery. Začal jsem tedy s hubnutím hned po Novém roce 2017. Startoval jsem na váze 112 kg. Moje váha je dnes 79 kg a daří se mi ji držet již od května 2017.

Smekám před vědci a doktory, kteří za desítky let výzkumu přišli na to, jak tělu „vysvětlit“, že nebude brát energii z jídla, ale má spalovat nežádoucí tuky. Po celou dobu držení programu jsem neměl ani na chvíli skutečný hlad. (Mou výhodou bylo, že jsem byl po vánocích, slušně řečeno, tak přejedený, že když tělo začalo mít potřebu jídla, tak už jsem byl dávno v ketóze. :-)) S čím jsem samozřejmě musel bojovat, byla chuť na spoustu lákadel, a že jsme jich doma po vánocích měli…

Díky programu Cambridge Weight Plan a paní Štěpánové jsem vstřebal obrovskou spoustu informací a hlavně zkušeností pozorováním svého těla – co skutečně potřebuje a co už je navíc. Dle slov mého kamaráda lékaře, který mě rovněž zásobil řadou informací z oblasti medicíny, se ze mě stal „dietolog amatér“.

S dnešními informacemi už vím, jak hubnout, protože je to vždy o:

1. Hlídat si denní příjem kalorií
2. Mít dobrou skladbu potravin a pitný režim
3. Jíst pravidelně – nikdy nesmím mít hlad
4. Aspoň trochu se hýbat – chůze, kolo, …

Pokud jde o druh potravin, tak nemám žádné omezení – maso, koření, alkohol – pivo, víno. Musím ale vědět, že každé takové jedno pivo musí být buď vyváženo např. cca. půlhodinou intenzívní jízdy na kole, nebo ubráním jiné, stejně kalorické potravy. 3 piva vydají za jeden vydatný oběd. Takže asi tak… A to už platí napořád. To za mě žádný přípravek ani konzultant neudělá. Jenže to vím až teď. A bez programu Cambridge a odborných konzultací bych to nevěděl.

Díky ucelenému programu Cambridge Weight Plan jde hubnutí velice dobře, takže vidíte okamžitý efekt.

A nejvíce práce začíná v okamžiku návratu k normální stravě, což u programu Cambridge Weight Plan trvá skoro stejně dlouho, jako samotné hubnutí. Právě v tomto okamžiku se začínáte učit si tvořit vlastní jídelníček a správné návyky stravování. A vše postupně. Takže nedochází k žádnému neřízenému skoku.

Už od prvních dnů hubnutí se cítím podstatně lépe. Mám mnohem větší potřebu a i chuť se hýbat. Každý si dovede představit, jak se cítí, když sundá ze sebe 30-kg zátěž. Přestal jsem se nadměrně potit atd.

Ano, musím mít silnou vůli si hlídat příjem jídla. Vždy, když jsem při jídle v nejlepším, tak musím po snězení odměřené dávky přestat, i když mám v tom okamžiku chuť sníst minimálně ještě jednou tolik. Když ale dokážu přestat, tak se do cca. 15 minut dostaví pocit sytosti a potřeba dále jíst úplně zmizí. A to je právě ta znalost a zkušenost, kolik a jakého jídla si odměříte, abyste měli jistotu, že se ani nepřejíte, a ani že to nebude stačit. A ten pocit normální váhy a celkového zdraví stojí za to chuť k jídlu překonávat.

Program Cambridge Weight Plan mohu tedy jen doporučit.
Jan Šarman

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Ing. Štěpánová Renata

Opava, Těšínská 2672/42

Chci se objednat

Ing. Štěpánová Renata

Ostrava, Lumírova 639/2

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.