popup
Příběh klienta
Fotka Pred Fotka Po
-16kg

Dana Havlíčková

38 let

ŽIVOT DOSTIHOVÉHO KONĚ

Můj příběh začíná jako určitě řada dalších, z konfekční velikosti 38 na vysoké škole a s postavou zpevněnou pravidelným cvičením jsem se postupem několika let práce na manažerských pozicích, obědech v autě a rychlých „meníčkách“,  pozdních firemních večeřích propracovala k velikosti 42 a 82 kg. Po porodu dvojčat jsem kvůli těhotenské cukrovce zhubla na vel. 40, díky hodinám chůze s kočárkem a motivaci jménem svatba, když byl dětem 1 rok, jsem zhubla z původních před těhotenských 82 kg na 72, což byla pro mě krása. A také první zjištění, že kombinace omezení přísunu sacharidů a hodně pohybu opravdu funguje.

Zhruba další rok jsem si to ještě s mírným nárůstem udržela.  Za další rok jsem naskočila do pracovního kolotoče, začala jsem podnikat, stala se spolumajitelkou firmy a můj život se začal podobat závodům dostihového koně. Kolotoč kolem dětí – očekává se přece, že dnešní ženy budou super matky. Hodně času věnované práci –  očekává se přece, že podnikatel bude úspěšný. Věnovat se na plno rodině i kariéře znamenalo málo spánku, málo času na pohyb a přemýšlení o tom co a kdy jím. Podávala jsem sice výkony hodné dostihového koně, ale starala se o sebe jako o posledního outsidera. Občas jsem se tomu zoufale smála, že snídám v autě, obědvám v autě ( když je čas ) a večer bych snědla i dveře od ledničky. To, že fyzický a psychický kolaps na sebe nenechal dlouho čekat, asi není překvapením.

Psychicky jsem se dala dohromady, nejvíce mi pomohla rada jedné koučky, která mi řekla: “POKUD CHCEŠ PODÁVAT VÝKONY DOSTIHOVÉHO KONĚ, MUSÍŠ SE O SEBE ZAČÍT STARAT JAKO O DOSTIHOVÉHO KONĚ.” Zbavila jsem se přesvědčení, že musím být ve všem nejlepší, že spoustu věcí ohledně domácnosti a dětí můžu delegovat a že práce mě má těšit a ne zabít. Dopřála jsem si luxus mít pár hodin týdně sama pro sebe, jen pro sebe, pro nikoho jiného a občas jsem je prostě jen prospala, protože to moje tělo a duše potřebovala.

Super, tak v psychické oblasti přišla úleva, uffff!  Dokonce jsem se jako školitel a kouč tématu work-life balance začala díky vlastní zkušenosti více věnovat a pracovat s ním i v rozvoji manažerů a kariérovém koučování jednotlivců.

Stále jsem ale měla pocit, že to není ono, že něco je špatně, fyzicky jsem se cítila často unavená, hodně mě bolela hlava a vůbec jsem se necítila ve své kůži. Letos začátkem jara jsem ve školce po 2 měsících potkala kamarádku a málem jsem ji nepoznala. Měla o 10 kg méně a vypadala fantasticky. Řekla mi o programu Cambridge Weight Plan, ale já tomu moc nevěřila, nějaké chemické koktejly a jo-jo efekty, říkala jsem si „ To není nic pro mě“. Nicméně, to jak vypadala úžasně, mě namotivovalo a řekla jsem si STOP, musím začít jíst zdravě. A tak jsem si objednala krabičkovou dietu. Jídlo mi vozili asi měsíc, moc mně chutnalo, ale výsledek byl mizerný, mínus 1 kg. A pak to přišlo! Na YouTube se objevil záznam z konference na které jsem vystupovala a úplně jsem se zděsila „ Proboha, kdo je ta oplácaná paní !!!!!„ pomyslela jsem si. Až teprve vidět se na kameře, která těm mým vypapaným 84 kg ještě přidala, to byla srážka s realitou.

A druhý den jsem se hned objednala k poradkyni Ing. Hance Borkovcové, ke které chodila zmíněná kamarádka. První měření mi jen potvrdilo, že moje tělo se skutečně cítí špatně. Metabolický věk 78 a tělo na pokraji vyčerpání. Vzhledem k mému zápřahu jsem měla strach jít do Kroku 1 a paní Hanka mi od začátku doporučila přidat porci zeleniny a masa. První dny jsem doslova spala jako lední medvěd. 3. den redukce jsem prospala 16 hodin, moje tělo to prostě potřebovalo. Po pár dnech už bylo vše bez problémů, kaše i koktejly mi chutnaly a „zabejčila“ jsem se, že to dám. Měření po prvním týdnu bylo velkou motivací v tom pokračovat a hlavně to nevzdat. Mým cílem bylo 70 kg, čehož jsem dosáhla záhy. Nicméně najednou jsem zjistila, že to není o těch kilech, o tom čísle, ale o tom pocitu, že se moje tělo cítí dobře a chce se cítit ještě lépe. Že nový způsob stravování mi chutná, že nejsem tak vyčerpaná, že mě nebolí hlava. Že mám chuť běhat, sportovat a cítím se skvěle. Nakonec jsem si převodovou fázi prodloužila na celé léto, což bylo velmi příjemné a v létě koktejly byly moc fajn. I se dvěma dovolenými jsem ještě v převodové fázi zredukovala na 67,5 kg a celkově ztratila 15 cm v pase.

A to, že Vás ostatní nepoznávají, chválí, skládají komplimenty a najednou se sami sobě líbíte na fotkách a místo velikosti 42 si kupujete 38, tak to je pocit k nezaplacení. Spousta lidí se mě ptá „ a tobě to nevadí, že nejíš normálně, že musíš pořád myslet na to, co jíst?“. A já jim s úsměvem říkám „nevadí – pro mě už je normální tento zdravý způsob stravování, ten pro Vás normální už je pro mě tabu“. A v duchu si však pro sebe ještě říkám „ Nevadí, PROTOŽE JÁ O SEBE KONEČNĚ ZAČALA PEČOVAT JAKO O DOSTIHOVÉHO KONĚ.“ A děkuji programu Cambridge Weight Plan i Hance Borkovcové, že mi pomohly najít ten správný směr.

Inspirujte se dalšími příběhy
Poradce

Ing. Borkovcová Hana

Brno, AZ Tower, Pražákova 1008/69

Chci se objednat

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.