popup
zpět na výpis poradců


20201130
Tlapáková Marie

Tlapáková Marie

Česká Třebová, Podbranská 2194

+420 605 955 757

na základě telefonické domluvy

InBody logo

Objednejte si konzultaciVstupní konzultace zdarma

Certifikovaná poradckyně Cambridge Weight Plan od roku 2017

Jmenuji se Marie Tlapáková a pracuji v Centru prevence, výživy a zdraví s poradnou Cambridge Weight Plan v České Třebové.

 

Můj příběh s Cambridge Weight Plan programem začal v mém studiu, kde se mimo jiné cvičí alpinning. Zacvičit si jednou přišla i kamarádka, kterou jsem nejprve nepoznala. Na dálku totiž vypadala úplně jinak. Pochlubila se mi, že  je o 20 kg lehčí!. Prozradila mi, že je v programu Cambridge Weight Plan a moc si to chválila. Protože jsem přes své sportování nebyla tou dobou se sebou příliš spokojená, našla jsem si informace o programu na internetu a měsíc jsem se rozmýšlela, zda do toho jít nebo ne.

 

Po měsíci jsem se rozhodla, neboť se blížila svatba mojí dcery, dovolená na Krétě a školní sraz. Už to nešlo déle váhat. Jen ke komu? Kamarádka jezdila do Hradce Králové, já si vybrala raději mé rodné Brno. Tam nakonec zvítězila paní doktorka Semrádová jako jediná lékařka a také dobrá dostupnost její poradny z vlakového nádraží.

 

Jednoho dne jsem prostě zavolala kvůli objednání konzultace a bylo to. Jsem moc ráda, že jsem se takto rozhodla. Ocitla jsem se ve správných rukou. Po důkladném vyšetření a měření na přístroji InBody mi paní doktorka doporučila pro mne nejvhodnější postup a já se do toho pustila.

 

Začátek pro mě nebyl tak hrozný, jak jsem se obávala a když jsem měla občas menší krizi, paní doktorka mě vždy podpořila. Tak jsem zvládla i letní grilovačky a různá jiná lákadla. Vždy jsem měla s sebou svoje „ pytlíčky“ a budila s nimi rozruch a zvědavost. I když se mi různé chutě dařilo dobře zvládat, nějaké mi zase v průběhu programu přibyly. Ač jsem nikdy předtím nepila kávu, tak asi po měsíci jsem si začala „zdravou“ kávu dělat. A za další měsíc přišla chuť na mandle a neslané oříšky. S ní bojuji dodnes. Ale už v jiném, lehčím těle, takže asi docela úspěšně! Cítím se skvěle, můžu si mnohem lépe zacvičit a koupit si hezké oblečení – a to je radostné.

 

Napadlo mě, že bych mohla tuto radost pomáhat prožít i dalším ženám a nadchlo mě to právě ve spojitosti s prací ve fitness, protože pohyb a program Cambridge Weight Plan se skvěle doplňují. Po náročném školení jsem se stala certifikovanou výživovou poradkyní a se všemi svými klientkami tak mohu prožívat jejich krásné a zdravé proměny společně a to mě moc baví!

 

Náš tým:

Odborný garant: MUDr. Soňa Semrádová (https://cambridgeweightplan.cz/poradce/mudr-semradova-sona/)

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2008)

Vedoucí poradny: Marie Tlapáková

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2017)

Spolupracující poradkyně: Mgr. Lucie Voleská (https://cambridgeweightplan.cz/poradce/bc-voleska-lucie/)

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2017)

 

Zaměření centra:

  • výživové poradenství včetně sestavování individuálních jídelníčků
  • prevence, řešení metabolického syndromu a snižování zdravotních rizik
  • nastavení dlouhodobě udržitelného zdravého životního stylu
  • poradenství v oblasti pohybové aktivity (konzultace s fitness trenérem, sestavení individuálního tréninkového plánu)

 

Výhody našeho centra:

  • možnost vyšetření a konzultace s lékařem
  • vyšetření složení těla na přístroji InBody 270 se slevou pro rodinné příslušníky klientů
  • komplexní péče o klienty včetně péče o pleť, zdravé zažívání, fyzickou výkonnost pohybovou aktivitu
  • následná péče po snížení nadváhy včetně koučinku
  • při úspěšném absolvování programu slevy a poukazy do partnerských zařízení (kosmetika, kadeřnictví, masáže, rehabilitace, posilovna)

 

Vybavení centra:

InBody 270

Tento přístroj umožňuje velmi přesnou analýzu lidského těla. Vyšetření na InBody 270 trvá přibližně 30 sekund a po jeho vyhodnocení získáme kompletní údaje o množství vody, svalové bílkoviny, kostní hmoty a tuku v těle. Měření lze provádět u klientů všech věkových a výkonnostních kategorií již od dětství, s výjimkou osob s kardiostimulátorem a těhotných žen.

Kromě hodnot základních složek těla dále zjišťujeme rozložení tuku a svaloviny na trupu pro odhalení případné dysbalance (nevyváženosti) jednotlivých tělesných partií.  Pro diagnostiku nadváhy využíváme BMI, procento tuku v těle, poměr mezi pasem a boky, hodnotu viscerálního (nitrobřišního) tuku a bazálního metabolizmu. Dále také hodnotíme výskyt otoků a riziko osteoporózy.


Výsledky vyšetření
při každé kontrole tiskneme a detailně probíráme s klienty. Spolu s analýzou stravovacích návyků, pohybové aktivity a zdravotní anamnézou představují nezbytný základ pro plánování optimálního postupu hubnutí, úpravy jídelníčku a návrhu pohybových aktivit.

vysledek-analyzy-InBody-230

Další doplňkové informace získáváme díky software Body Vision. Kompletní analýza těla má cca 17 stran a zahrnuje kromě výše uvedených informací I přehled rozměrů trupu a končetin, údaje o metabolickém věku a dalších parametrech. Výsledky jsou přehledně na samostatných stránkách včetně komentáře a zdravotních doporučení.

Fotogalerie

Klientka Hana

26. 8. 2019

Program Cambridge Weight Plan jsem znala od kamarádky. S přibývajícím věkem mi přibývala i kila a po „padesátce“ se přidaly i zdravotní problémy, proto jsem se rozhodla pro změnu. Díky programu a podpoře poradkyně Marie Tlapákové jsem začala ubírat kilo po kile ze své váhy, i když o něco pomaleji, než jsem si představovala. Trpělivost se vyplatila, protože jsem docílila požadované váhy a zdravotní potíže se také zmírnily. Nyní si váhu udržuji, a pokud někdy nemám čas si připravit jídlo do práce, s chutí si připravím jídlo CWP.

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.