popup
zpět na výpis poradců


20201130
MUDr. Semrádová Soňa

MUDr. Semrádová Soňa

Brno, Dům SCALA Moravské náměstí 3

+420 606 785 264

na základě telefonické domluvy

InBody logo

Objednejte si konzultaciVstupní konzultace zdarma

Certifikovaná poradkyně Cambridge Weight Plan od roku 2008

Jmenuji se Soňa Semrádová a vedu Centrum prevence, výživy a zdraví s poradnou Cambridge Weight Plan na Moravském Náměstí 3 v Brně.

 

Jako lékařka jsem začínala na interní klinice. Další pracovní zkušenosti jsem získala ve výzkumu i v praxi na brněnské lékařské fakultě a pak v rámci pětiletého pracovního pobytu v univerzitní nemocnici (AKH) ve Vídni. Část své profesní kariéry jsem se věnovala i farmakologii a farmacii. Preventivní medicína a oblast zdravé výživy pro mne byla vždy kromě práce i velkým koníčkem. Proto se ve své poradně  kromě výživového poradenství zaměřuji i prevenci civilizačních chorob, Anti-aging a nastavení dlouhodobě udržitelného zdravého životního stylu.

 

S konceptem Cambridge Weight Plan jsem se poprvé setkala před asi 13 lety díky kolegyni, která s tímto programem hubla. Její proměna k lepšímu byla úžasná a její nadšení ještě větší. Rozhodla jsem se vyzkoušet program osobně. Potřebovala jsem  shodit pár kilo navíc, které jsem nasbírala díky vysoké pracovní zátěži a nemoci. Šlo to výborně! Příprava jídel byla jednoduchá a rychlá a hlavně jsem takřka ihned pozorovala první výsledky! Na program se dalo velmi dobře navázat zdravou stravou a celkově jsem se cítila skvěle.

 

Po této osobní zkušenosti jsem se rozhodla program Cambridge Weight Plan využívat i pro snižování nadváhy svých klientek v poradně. Po celou dobu mne tento výjimečný program nezklamal nejen v rámci snižování nadváhy, ale i při udržování váhového úbytku za dodržování doporučeného režimu.  Oceňuji na něm zejména to, že díky komplexnímu spektru veškerých  živin lze i při nízkém energetickém obsahu stravy  normálně pracovat a využívat volný čas k běžným sportovním aktivitám. Perfektně propracovaný je také pozvolný přechod na běžnou stravu, během kterého si klienti nenásilně osvojí správné výživové návyky a díky tomu se jim daří váhu dlouhodobě udržovat.

 

Moje osobní zkušenost odpovídá poznatkům z klinických studií, které potvrzují kromě účinnosti  programu také jeho naprostou bezpečnost pro zdravé klienty. Obrací se na mne i řada kolegů lékařů, kteří pak díky svým pozitivním zkušenostem doporučují program dále svým pacientům. Je potěšující, že se i díky nim daří s pomocí programu Cambridge Weight Plan měnit k lepšímu životy čím dál tím více lidem.

 

Co můžete ode mne v poradně očekávat?

Jako lékařka Vás budu profesionálně a zejména bezpečně doprovázet všemi kroky programu Cambridge Weight Plan (CWP) vedoucími k dosažení Vašeho osobního cíle. Mým zájmem je, abyste byli spokojeni se svou postavou a byli schopni přejit na dlouhodobě udržitelný zdravý životní styl, který Vám bude vyhovovat. Nabízím vysoce individuální přístup opírající se o mnohaleté zkušenosti z oblasti redukce váhy z kosmetických či zdravotních důvodů a znalosti všeobecné medicíny a psychologie. V případě zájmu nabízím oporu a odbornou pomoc nejen s redukci váhy v rámci programu Cambridge Weight Plan, ale i konzultace a koučink po skončení programu.

 

Náš tým:

Vedoucí poradny: MUDr.Soňa Semrádová

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2008)

Spolupracující poradkyně:

Mgr. Soňa Kalábová

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2015)

Pavla Hes (https://cambridgeweightplan.cz/poradce/hes-pavla/)

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2017)

Mgr. Karla Junáková (https://cambridgeweightplan.cz/poradce/mgr-junakova-karla/)

(certifikovaná poradkyně CWP od roku 2015)

 


 

Naše úspěchy: 

 

 • Absolutní vítěz soutěže Silueta 2014  – Jiří Randýsek (váhový úbytek 86 kg)

 

 • 2. místo v soutěži Silueta 2015  a 1. místo v kategorii Muž Roku – Jiří Grošek (váhový úbytek 52 kg)

 

 • Absolutní vítěz Soutěže Silueta 2016 – rodina Groškova

2. místo v kategorii Muž Roku – Kamil Žitník (váhový úbytek 69 kg)

3. místo v kategorii Žena Roku – Jaroslava Streitová (váhový úbytek 48 kg)

 

 • účastníci soutěže Silueta 2017:

Jitka Hanáková (váhový úbytek 24 kg)

Lucie Kudličková (váhový úbytek 29 kg)

Lenka Kohoutková (váhový úbytek 35 kg)

Martin Lutter (váhový úbytek 32 kg)

 

 • účastnice soutěže Proměna roku 2019 – Petra Veselá (váhový úbytek 52,3 kg)

 

………..a stovky dalších klientek a klientů, kteří dosáhli svého cíle.

 

Zaměření centra:

 • Komplexní výživové poradenství včetně analýzy stravovacích návyků a sestavování jídelníčků
 • Prevence, zejména řešení metabolického syndromu a snižování zdravotních rizik
 • Anti-aging na základě profesionálního zjišťování metabolického věku
 • Poradenství v oblasti pohybové aktivity včetně konzultace s fitness trenérem a sestavení individuálního tréninkového plánu
 • Nastavení dlouhodobě udržitelného zdravého životního stylu

 

Výhody našeho centra:

 • vyšetření a konzultace s lékařem
 • úvodní a závěrečné vyšetření stavu cév a stresové odolnosti na přístroji MaxPulse v hodnotě 950 Kč zdarma
 • vyšetření složení těla na přístroji InBody 770 a na přístroji MaxPulse se slevou pro rodinné příslušníky klientů
 • komplexní péče o klienty včetně péče o pleť, zdravé zažívání, fyzickou výkonnost pohybovou aktivitu
 • následná péče po snížení nadváhy včetně koučinku
 • při úspěšném absolvování programu slevy a poukazy do partnerských zařízení (kosmetika, kadeřnictví, masáže, rehabilitace, posilovna, fotoateliér)

 

Vybavení Centra:

Naše centrum je vybaveno nejvyššími typy špičkových diagnostických přístrojů, certifikovaných pro využití v klinických studiích:

 • InBody 770
 • MaxPulse
 • BP BIO 320 tlakoměr
 • Glukometr

 

1) InBody 770
Tento přístroj poskytuje nejpřesnější analýzu lidského těla na základě technologie DSM- BIA. Vyšetření na InBody 770 trvá přibližně 30 sekund a po jeho vyhodnocení získáme kompletní údaje o množství vody, svalové bílkoviny, kostní hmoty a tuku v těle. Měření lze provádět klientům všech věkových a výkonnostních kategorií již od dětství, s výjimkou osob s kardiostimulátorem a těhotných žen.

Kromě hodnot základních složek těla dále zjišťujeme rozložení tuku a svaloviny na trupu pro odhalení případné dysbalance (nevyváženosti) jednotlivých tělesných partií. Pro diagnostiku nadváhy využíváme BMI, procento tuku v těle, poměr mezi pasem a boky, hodnotu viscerálního (nitrobřišního) tuku a bazálního metabolizmu. Dále také hodnotíme výskyt otoků a riziko osteoporózy.

Inbody Brno Scala Semradova      InBody vysledky Brno Scala
Výsledky vyšetření
při každé kontrole tiskneme a detailně probíráme s klienty. Spolu s analýzou stravovacích návyků, pohybové aktivity a zdravotní anamnézou představují nezbytný základ pro plánování optimálního postupu hubnutí, úpravy jídelníčku a návrhu pohybových aktivit.

    

Další doplňkové informace získáváme díky software Body Vision. Kompletní analýza těla má cca 17stran a zahrnuje kromě výše uvedených informací I přehled rozměrů trupu a končetin, údaje o metabolickém věku a dalších parametrech. Výsledky jsou přehledně na samostatných stránkách včetně komentáře a zdravotních doporučení.

 

2) Max Pulse Medicore
Vyšetření na přístroji Max Pulse Medicore doplňuje analýzu na přístroji InBody 770 a slouží k neinvazivnímu vyšetření variability srdeční frekvence a kvantitativnímu hodnocení autonomního nervového systému včetně zhodnocení průchodnosti cév.

    

3) BP BIO 320 tlakoměr
Vyšetření BP BIO tlakoměrem poskytuje jedny z nejpřesnějších údajů v rámci měření systolického a diastolického krevního tlaku, tepové frekvence včetně případných nepravidelností. Měření provádíme všem klientům v rámci zdravotně preventivní prohlídky a dále v průběhu kontrol v našem centru.

4) Glukometr

 

Fotogalerie

Příběhy klientů

Fotka Pred - Lenka Kohoutková Fotka Po - Lenka Kohoutková
-38kg

Lenka Kohoutková

46 let
Číst
Fotka Pred - Josef Grošek Fotka Po - Josef Grošek
-62kg

Josef Grošek

33 let
Číst
Fotka Pred - Ladislava Grošková Fotka Po - Ladislava Grošková
-57kg

Ladislava Grošková

57 let
Číst

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.