popup
zpět na výpis poradců


20201202
Jakubková Markéta

Jakubková Markéta

Bílina, Čapkova 843

+420 608 400 483

na základě telefonické domluvy

InBody logo

Objednejte si konzultaciVstupní konzultace zdarma

S váhou bojuji celý život

To, že jsem silnější než ostatní děti, jsem si uvědomovala už ve školce. Na základní škole mě rodiče přihlásili do ozdravovny pro obézní děti, bylo to krušné, dnes se tomu sice už jen směji, ale tenkrát mi do smíchu moc nebylo. Byla jsem z domova 2 měsíce a prošla jsem si peklem, nejen, že jsme měli neustále hlad, ale pravidelné túry na 15 km a více, nás úplně nenaplňovaly. Po návratu domů jsem si sice váhu chvíli udržela, ale po roce jsem byla zase tam, kde jsem byla.

Narodila jsem se do rodiny, kde se vždy vyvařovalo, zahušťené omáčky, polévky, ve kterých vždy stála lžíce, byly pravidlem. Jako dnes si vzpomínám, že otec o víkendu vždy ráno připravoval snídani, z nejméně 15-ti vajec, pro tři strávníky, namazané krajíce chleba s máslem a kakao. Už jako malá jsem tak nabírala váhu raketovou rychlostí a po návratu z ozdravovny, tomu bohužel nebylo jinak. Přestože se ze mě nikdy nestal třídní otloukánek, poznámek na svou váhu jsem si vyslechla dost. Nejhorší bylo, že moje kamarádky měly spoustu nabídek na rande a já byla vždy jen kamarádka.

Ve třinácti letech jsem vážila 68 kg při výšce 162 cm a vnímala mnohá omezení související s váhou. Přestože jsem se navenek tvářila jako bezproblémová holka, uvnitř jsem toužila být hubená a hezká, tak jako moje kamarádky.

Paradox je, že jsme celkem sportovní rodina a ke sportu mám kladný vztah celý život. Jako malou mě otec vedl k lyžování, tenisu, bruslení, jízdě na kole, basket a další. Každý den po škole jsme s holkami hrály různé hry, jako vybíjenou, gumu, švihadlo, dokonce jsme si založily i vlastní taneční skupinu.

V 15 letech si mě konečně všiml kluk, se kterým jsem mimochodem nakonec počala potomka a zůstali jsme spolu celých 21 let.

Nejhorší však bylo období po porodu, kdy jsem se opravdu začala hodně přejídat a skoro se vůbec nehýbala. Nakonec jsem na váze přečetla číslo 86 kg. Vzhledem k mé výšce 162 cm, to bylo opravdu hodně kil navíc. Byla jsem již 3. rok na mateřské a blížil se termín nástupu do nové práce, bylo mi jasné, že i první dojem pro přijetí do zaměstnání dělá hodně, a to byl pro mě impuls, něco se sebou začít dělat.

Diety

Tenkrát byla moderní dělená strava, a opravdu to fungovalo, nebylo to samozřejmě jen kontrolovat, co mohu kombinovat, ale také omezit množství potravin. A vážně to vyšlo, tenkrát jsem opravdu za 4 měsíce sundala 20 kg, bylo mi krásně, mohla jsem se začít zase normálně pohybovat, oblékat si hezké oblečení. Vážně jsem na sebe byla hrdá, ale také mi došlo, že to není jen o tom jídle, ale také o pohybu, který jsem pomalu zase začala zařazovat do svého denního režimu. Bohužel jsem však sklouzla na chvíli i do období, kdy příjem potravy se pro mě stával problémem, pamatuji si, že jsem byla schopna za celý den sníst, pouze jablko, nebo bílý jogurt a ještě jsem si to vyčítala, naštěstí mi moje tělo řeklo celkem brzy, že to takto dál nejde, selhaly mi obě ledviny a já pochopila, že tohle tedy opravdu nechci. Naštěstí tento stav neměl fatální následky, a já se z toho brzy dostala, dnes jsem naštěstí naprosto zdravá.

Sport

Jak jsem již psala, byli jsme vždy sportovně založení, navíc jsem si udělala kurz pro cvičení a ve zdejším klubu jsem začala vést hodiny aerobicu, nejen, že jsem se pravidelně hýbala, ale také jsem si tím mohla trochu přivydělat. Dnes se cvičení nevěnuji, občas chodím na kruhové tréninky, ale hlavně se věnuji běhání. Je to pro mě ideální sport, nemusím se orientovat na přesný čas. Jdu běhat, kdy mi to situace dovolí, ale snažím se minimálně 3x týdně, 1x týdně rekreačně volejbal.

Seznámení s Cambridge Weight Plan

Jak čas plynul, práce mi začala stále více a více zasahovat do volného času, tj. nebylo tolik času se soustředit na to, co jím a kdy jím a stejně tak jsem musela ukončit pravidelný pohyb, protože jsem to prostě nestíhala. Opět jsem se dostala do stádia, kdy za celý den nebyl čas něco normálního pozřít, takže se to dohánělo večerním vyjídáním ledničky. Když jsem se dostala na váhu 67 kg, opět jsem si uvědomila, že takhle to dál nejde, nejenže jsem pomalu, ale jistě musela začít měnit šatník, ale bylo mi těžko, nepříjemně, nebyla jsem vůbec v pohodě.

Kolegyně z práce mě seznámila s „Cambridge“, navíc jsme v té době měli cestu ke známým, které jsme 6 měsíců neviděli a když nám přišla otevřít paní domu, která měla  o 23 kg méně, tak jsme se oba s přítelem rozhodli, že to zkusíme taky. A musím říct, že dnes jsme opravdu velcí příznivci, můj přítel je tímto programem tak nadšen, že už zlákal svojí agitací spoustu dalších lidí, kteří se zapsali a hubnou s námi.

A já jsem se rozhodla, že chci pomáhat lidem, jako jsem já, kteří s váhou bojují, protože je mi jasné, že to není jen o tom na 12 týdnů jíst produkty „Cambridge“, ale že je to práce s lidmi, které je potřeba navést na to, že pokud se opravdu rozhodnou změnit svoji váhu, musí změnit celé myšlení, uvědomovat si, co kdy, kolik a jak konzumují a hlavně, že je potřeba se k tomu alespoň trochu hýbat. Vše je spojené se vším a pokud se po ukončení redukčního programu vrátím k tomu, co bylo, mám kila zase nahoře.

Ráda bych pro své klienty byla  oporou, rádcem a koučem, který jim bude pomáhat v jejich trnité cestě a bude s nimi mít obrovskou radost, pokud se jim podaří splnit svůj cíl, a to nejen snížit váhu, tuk, ale přiznejme si, vylepšit i zdravotní stav a psychickou pohodu. Chystám se vést nějakou sportovní skupinu, kde bychom se mohli věnovat pohybu, chození, běhání, či jiné vhodné aktivitě, stejně tak bych  ráda věnovala čas i sestavováním jídelníčků, v případě, že se klient rozhodně se již udržovat na dosažené váze.

Je to pro mě určitě výzva a spolu to dokážeme!                                                          Markéta Jakubková

Fotogalerie

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.