O programu

Co je program Cambridge Weight Plan?

 

Cambridge Weight Plan je bezpečný, účinný a komplexní výživový program vyvinutý britskými lékaři. Využívá klinicky testované nízkoenergetické produkty, které obsahují vysoce hodnotné bílkoviny, minimální množství tuků a sacharidů a všechny nezbytné vitamíny a minerály. Produkty Cambridge Weight Plan jsou registrovány jako obohacené (fortifikované) potraviny splňující přísné legislativní podmínky EU i ČR a jsou určené pro osoby starší 18 let bez zdravotních problémů.

 

Program Cambridge Weight Plan vám pomůže si osvojit zdravé stravovací i pohybové návyky, zbavit se nadbytečných kilogramů a nastavit a udržet dobrou mentální a fyzickou kondici. Na cestě za vaším novým životním stylem vás bude vždy doprovázet náš vyškolený výživový poradce.

Proč je program Cambridge Weight Plan výjimečný?

Cambridge Weight Plan hubnuti dieta

Individuální a osobní přístup ke každému klientovi

Široký sortiment chutných a nutričně vyvážených potravin

Neustálá podpora certifikovaného výživového poradce

Snadná a rychlá příprava jídel kdekoliv a kdykoliv

Neustále klinicky testované a inovované produkty

Vhodné pro vegetariány i lidi s laktózovou intolerancí

Změňte svůj životní styl s podporou certifikovaného poradce!

Lékařská studie o Cambridge Weight Plan

Cambridge Weight Plan TDR Teplan Studie lekarska

Nejnovější studie britských lékařů DROPLET (Doctor Referral of People overweight to Low Energy Treatment) byla provedena na 278 dospělých pacientech s hodnotou BMI vyšší než 30. Pacienti byli pak náhodně zařazeni do dvou skupin, kdy v jedné dostávali buď obvyklou péči od svých praktických lékařů, nebo podstoupili redukční výživový program poskytnutý CWP (TDR). Výsledky studie DROPLET ukazují, že po 12 měsících pacienti, kteří dodržovali program CWP, snížili průměrně svou hmotnost o 10,7 kg. Naopak pacienti, kteří docházeli k praktickému lékaři, za stejnou dobu ztratili v průměru jen 3,4 kg.

 

Odkaz na studii zde

Tato studie je dalším příkladem dokazujícím, že program Cambridge Weight Plan má výsledky, je udržitelný a je velmi úspěšnou metodou redukce hmotnosti. Vedoucí lékař programu Cambridge Weight Plan, Prof. Anthony Leeds, k tomu řekl: 

„Bylo potvrzeno, že vynikajících výsledků, kterých bylo dříve dosaženo v jiných studiích v nemocničních zařízeních pomocí programu Cambridge Weight Plan, lze také dosáhnout v nastavení primární lékařské péče. Studie ukázala, že spolupráce praktického lékaře a poradce Cambridge Weight Plan může velmi dobře fungovat, a že praktičtí lékaři poté mohou snižovat potřebné léky u pacientů po takto účinném snížení hmotnosti. Každý, kdo je znepokojen často zmiňovanou mírou nežádoucích účinků, se jich nemusí obávat. Obvyklé nežádoucí účinky (zácpa 15 %, únava 9 %, bolest hlavy 8 % a závratě 4 % postihly 20, 12, 11, respektive 6 osob z celkového počtu 138) jsou všechny, které pravidelně zmiňujeme klientům dnes a denně. Mnohem rozsáhlejší studie na 2 224 pacientech s pre-diabetem, kteří dosáhli snížení hmotnosti pomocí programu Cambridge Weight Plan, potvrdila bezpečnost programu: nežádoucí účinky byly hlášeny v mnohem nižších počtech případů (zácpa 7,6 %, únava – svalová slabost 5 %, bolest hlavy 3 % a závratě 2 %). Podle mých zkušeností ti, kteří mají tyto nežádoucí účinky, je vnímají jako drobný diskomfort oproti obrovským benefitům získaných při ztrátě hmotnosti. Studie ukázala, že program Cambridge Weight Plan je účinný a bezpečný a může být poskytován tam, kde je nejvíce zapotřebí – mezi běžnými lidmi.“

Získejte svůj výživový plán na míru od specializovaného poradce!

6 Kroků k ideální váze

 

Program Cambridge Weight Plan je složený ze 6 Kroků, jejichž absolvování vám pomůže na vaší cestě za změnou v oblasti stravovacích a pohybových návyků. Součástí programu Cambridge Weight Plan jsou chutné a nutričně vyvážené potraviny, které pro vás představují ideální součást pestré stravy. Samozřejmostí je individuální přístup ke klientovi.

Váš certifikovaný poradce vám vysvětlí podstatu 6 Kroků programu Cambridge Weight Plan a pomůže vám vybrat ten nejvhodnější Krok pro váš nový začátek. Pravidelná setkání s vaším poradcem vám pomohou najít inspiraci, kterou potřebujete k překonání špatných návyků a společně budete rovněž sledovat vaše pokroky.

 

Kromě povzbuzení a podpory vám váš poradce poskytne odborné poradenství v oblasti výživy a praktické tipy, které vám pomohou vydržet v programu Cambridge Weight Plan a postupně si osvojit všechny aspekty zdravého životního stylu.

Inspirujte se skutečnými příběhy lidí, kteří absolvovali Cambridge Weight Plan!

Odborníci doporučují Cambridge Weight Plan

Fotka Lékaře

MUDr. Lucie Luderová

Jsem praktická lékařka a denně se ve své ambulanci setkávám s lidmi, kteří si svůj zdravotní stav zhoršují díky životnímu stylu, následné nadváze, obezitě a navazujícím onemocněním. Produkty Cambridge Weight Plan obsahují vyvážené množství rostlinné i živočišné bílkoviny, nízké množství tuků, ale dostatek nenasycených mastných kyselin a kompletní spektrum vitamínů a stopových prvků. Je v nich velmi […]

Více
Fotka Lékaře

MUDr. Václav Jordan, MScDM

Český lékař, gynekolog a onkolog, působící aktuálně ve Švýcarsku. Vystudoval lékařskou fakultu v Brně, kde později založil první gynekologickou soukromou praxi.  Od roku 2002 svou praxi přesunul do Bavorska, kde byl mimo jiné i lékařem urgentní medicíny. Později byl švýcarským specialistou horské služby a posléze se stal kandidátem lékařských věd, následně primářem oddělení ve Švýcarsku. […]

Více
Fotka Lékaře

MUDr. Jitka Hálová – Novotná

Jsem lékař….jsem anesteziolog…jsem intenzivista. Jsem člověk, který viděl tolik tragédií, tolik neštěstí, tolik lidského utrpení, že si to umí málo kdo představit. Jsem člověk citlivého vnímání, břitkého humoru a přímého projevu. Jsem také člověk, který si velmi jasně uvědomuje, za kolika tragédiemi a nešťastnými konci našich pacientů stojí obezita a její komplikace. Od velmi obtížného […]

Více
Fotka Lékaře

Ing. Lukáš Vrána

Redukci hmotnosti řeší celá řada lidí, nezávisle na vzdělání nebo profesi. Navržený postup ale nesmí být příliš náročný, musí být jednoduchý a efektivní. Tyto výrazy používá celá řada programů, ale skutečnost je pak jiná. Jako specialista na výživu mohu Program Cambridge Weight Plan jednoznačně doporučit. Redukční postupy jsem navrhoval a navrhuji stále, nicméně tento program […]

Více
Fotka Lékaře

Ing. Ivana Kabelková

V CWP výživovém poradenství s.r.o. a jejich poradenských centrech, které jsou rozmístěny po celé České republice, pracují lidé, kteří se sami rozhodli pomáhat široké veřejnosti změnit jejich návyky pro lepší zdraví a život. Program Cambridge Weight Plan je navržen pro všechny, kteří nemají dost odvahy a výdrže změnit svůj dosavadní životní styl. Dnešní lidé znají veškerá […]

Více
Fotka Lékaře

MUDr. Jana Bucková

Mé zkušenosti s programem Cambridge Weight Plan V posledních několika letech, v době pohybových potíží, jsem se dopracovala ke slušné nadváze. Jsem lékařka, silně si uvědomuji, jak mi nadváha na stav po operaci páteře a kyčle škodí. Ačkoliv pravidelně cvičím, chodím plavat, snažila jsem se redukovat, váhu se mi podstatným způsobem snížit nepodařilo. Oslovila mne […]

Více
MUDr. Lucie Luderová
Fotka Lékaře

Jsem praktická lékařka a denně se ve své ambulanci setkávám s lidmi, kteří si svůj zdravotní stav zhoršují díky životnímu stylu, následné nadváze, obezitě a navazujícím onemocněním.

Produkty Cambridge Weight Plan obsahují vyvážené množství rostlinné i živočišné bílkoviny, nízké množství tuků, ale dostatek nenasycených mastných kyselin a kompletní spektrum vitamínů a stopových prvků. Je v nich velmi nízký obsah soli, tedy sodíku a tak je výhodný pro pacienty s hypertenzí (vysokým tlakem), tedy i pro obézní. Chrání se tím i ledviny a především kardiovaskulární systém.

V Anglii byla publikována studie, která prokazuje, že užívání programu Cambridge Weight Plan vede k ústupu diabetu 2. typu u obézních pacientů a prediabetes (počínající cukrovka) může zcela vymizet. Tím se může velmi zlepšit kvalita života lidí s cukrovkou, obezitou a kardiovaskulárními onemocněními.

Sama jsem si program Cambridge Weight Plan vyzkoušela na detoxikaci a restart organismu a má očekávání se zcela naplnila. Cítím se nabitá energií a jsem v daleko lepší fyzické a psychické kondici.

Specializace: Praktický lékař pro dospělé

MUDr. Václav Jordan, MScDM
Fotka Lékaře

Český lékař, gynekolog a onkolog, působící aktuálně ve Švýcarsku. Vystudoval lékařskou fakultu v Brně, kde později založil první gynekologickou soukromou praxi.  Od roku 2002 svou praxi přesunul do Bavorska, kde byl mimo jiné i lékařem urgentní medicíny. Později byl švýcarským specialistou horské služby a posléze se stal kandidátem lékařských věd, následně primářem oddělení ve Švýcarsku.

Měl a stále má velmi pestrý, ale i pro psychiku a psychosomatiku sebe a svých nejbližších, náročný profesní i osobní život a stres se na něm podepsal v podobě nabraných kilogramů, kterých se nemohl zbavit. Až jednoho dne ho jeho žena dovedla k paní Ing. Haně Borkovcové – výživové poradkyni v Centru zdraví a snižování nadváhy AZ Toweru v Brně a ta ho postavila na InBody. Tehdy se podíval pravdě do očí a začal s programem Cambridge Weight Plan.

„Dnes po pár měsících (-26 kg, – 106,8 cm2 viscerálních tuků, – 27 cm v pase) nosím konfekční velikosti jako před maturitou ( je mi 54 let). Kompletní Cambridge Weight Plan program, kterým jsem prošel, mi byl napasován přímo individuálně a paní kolegyně Ing. Hana Borkovcová měla VŽDY pravdu. Teprve s paní kolegyní jsem dokázal VĚC, o které jsem snil a kterou nechci opustit, totiž snížil jsem svou nadváhu a je mi výborně. Všem vám mohu předložit mé laboratorní výsledky. Všem i a především lékařským kolegům doporučuji, zkuste se zamyslet a naslouchejte tam, kde my jako lékaři selháváme. Děkuji moc a moc“.

Specializace: gynekolog, onkolog

MUDr. Jitka Hálová – Novotná
Fotka Lékaře

Jsem lékař….jsem anesteziolog…jsem intenzivista. Jsem člověk, který viděl tolik tragédií, tolik neštěstí, tolik lidského utrpení, že si to umí málo kdo představit. Jsem člověk citlivého vnímání, břitkého humoru a přímého projevu. Jsem také člověk, který si velmi jasně uvědomuje, za kolika tragédiemi a nešťastnými konci našich pacientů stojí obezita a její komplikace. Od velmi obtížného zajištění dýchacích cest, přes nesnadný průběh operace až po komplikace největší…zpomalené hojení, multiorgánové komplikace, obtížné až nemožné odvykání od umělé plicní ventilace, komplikovaná rehabilitace a smrt.

Proto jsem se před lety rozhodla začít spolupracovat s Ivanou Procházkovou Poláčkovu, která též vzešla jako odborník z resuscitačního prostředí, a jejíž cíle byly totožné s mými. Tedy hlavně pomoc nemocným obézním pacientům a zabránit tak nejhorším možným komplikacím. Společně se věnujeme tedy nejen zdravým obézním klientům, ale především klientům s komplikujícími onemocněními jakou jsou vysoký krevní tlak, cukrovka, dna, onemocnění srdce, ledvin a trávicího traktu.  Věnujeme se též pacientům po onkologické léčbě. Snažíme se jim přizpůsobit dietní program tak, aby jej byli schopni zvládnout po zdravotní stránce a po celou dobu programu být empatickými průvodci.

Specializace: Anesteziolog

Ing. Lukáš Vrána
Fotka Lékaře

Redukci hmotnosti řeší celá řada lidí, nezávisle na vzdělání nebo profesi. Navržený postup ale nesmí být příliš náročný, musí být jednoduchý a efektivní. Tyto výrazy používá celá řada programů, ale skutečnost je pak jiná.

Jako specialista na výživu mohu Program Cambridge Weight Plan jednoznačně doporučit. Redukční postupy jsem navrhoval a navrhuji stále, nicméně tento program je opravdu komplexní a řeší klíčové vlastnosti pro úspěšnou redukci.

Je jednoduchý – Programem zvládne projít každý, kdo se odhodlá. Není třeba nic počítat, vážit, komplikovaně nakupovat. Je efektivní – pokud při redukci nedosahujeme určité rychlosti, ztrácíme často motivaci. V případě Programu Cambridge Weight Plan ztráta motivace díky poradcům nehrozí, úbytky člověk vidí na každé kontrole. Eliminuje jojo efekt – toto je častá chyba standardních programů – po redukci zde něco chybí. Program Cambridge Weight Plan klienta postupně převádí na běžnou stravu, v poslední fázi má každý jídelníček složený jen z běžné stravy. Je tak snadné se postupně naučit racionálně stravovat. A určitě klíčová vlastnost – produkty jsou chutné.

Klienta je také nutné motivovat – od toho tu jsou vyškolení poradci. V případě zdravotních komplikací navíc spolupracují s lékaři.

Nenapadá mě tedy nic, co by se dalo vytknout. Klient je v průběhu redukce v kontrolovaném prostředí, kdy ho poradce provádí celým postupem a postupně ho učí racionálním stravovacím návykům.  Pokud klient dodrží celý program, může očekávat to, že se dostane na vhodnou tělesnou hmotnost, osvojí si racionální stravovací návyky a začne s pohybovou aktivitou. To je z mého pohledu výživového poradce ideální stav.

Specializace: Poradce pro výživu a suplementaci, lektor výživových kurzů

Ing. Ivana Kabelková
Fotka Lékaře

V CWP výživovém poradenství s.r.o. a jejich poradenských centrech, které jsou rozmístěny po celé České republice, pracují lidé, kteří se sami rozhodli pomáhat široké veřejnosti změnit jejich návyky pro lepší zdraví a život. Program Cambridge Weight Plan je navržen pro všechny, kteří nemají dost odvahy a výdrže změnit svůj dosavadní životní styl.

Dnešní lidé znají veškerá pravidla a mají dostatek informací z různých medií, publikací a seminářů. Avšak pravidla pro dosažení stanovených cílů jsou pro ně samotné z různých důvodů obtížně dosažitelné. Informace z oblasti výživy člověka jsou pro ně mnohdy neuspořádané a nedávají jim smysl, resp. je nedokáží správně aplikovat do svého každodenního dění. Neví, jak se správně stravovat, jak se správně hýbat a také odpočívat, aby se cítili celkově FIT! Množství volně dostupných informací je v současnosti více než dost, avšak najít ten správný „vzorec“, co přesně bude pro daného jednotlivce fungovat a tomu program přizpůsobit, aby byl výsledek dosažen co nejefektivněji a trvale, je již oblast velmi nesnadná.

Právě v tomto je program Cambridge Weight Plan (CWP) jiný. Pro tyto situace nabízí komplexní program, profesionální poradenství, individuální přístup, diagnostiku těla se zaměřením na změnu životního stylu na míru. Vše pro změnu uvědomělou, efektivní a trvalou. CWP je místo, kam lidé přichází s důvěrou, rozhodnutím a očekáváním.

Program, který je zaměřen na monitoring klienta v jeho stravovacích, pohybových a odpočinkových návycích. Víme, že lidé potřebují kontrolu nejen nad tím, co a jak jí, kdy a kde se hýbou, jestli se stresují nebo je něco trápí. Potřebují důvěru, pochopení a motivaci. Právě z těchto důvodů lidé vyhledávají poradenství z oblasti výživy. Cílem každého klienta, který navštíví Cambridge Weight Plan  poradnu, je trvalá a efektivní změna. Náš cíl je ten stejný.

V programu je zahrnuta komplexní obohacená potravina, ve které je zastoupeno adekvátní množství bílkovin, regulované množství sacharidů a dostatečné referenční hodnoty všech vitaminů a minerálií, které vyplývají z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ve schválených formách. Produktová řada CWP podléhá notifikačnímu řízení Ministerstva zemědělství.

Máme výsledky v aktuální studii DROPLET a také jsme se zavázali v národní strategii ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí „Zdraví 2020“, k dalšímu rozšíření poradenských center za účelem vyšší efektivity v rámci snížení nadváhy a obezity v České republice.

Specializace: Konzultant z oblasti výživy člověka a speciální potraviny

MUDr. Jana Bucková
Fotka Lékaře

Mé zkušenosti s programem Cambridge Weight Plan

V posledních několika letech, v době pohybových potíží, jsem se dopracovala ke slušné nadváze. Jsem lékařka, silně si uvědomuji, jak mi nadváha na stav po operaci páteře a kyčle škodí. Ačkoliv pravidelně cvičím, chodím plavat, snažila jsem se redukovat, váhu se mi podstatným způsobem snížit nepodařilo.

Oslovila mne informace od mé známé, jak probíhá redukce pomocí programu Cambridge Weight Plan. Po Novém roce, když jsem přes Vánoce opět pár kil přibrala, jsem se rozhodla do toho jít. Po poradě s velice empatickou poradkyní Zuzanou Vostárkovou jsem se rozhodla po pomalejší způsob redukce. Stravování pomocí 3 produktů Cambridge Weight Plan denně, dále povolené dávky bílkovin, zeleniny, mléčných výrobků mi vyhovuje.

Rozhodně nepociťuji hlad. Kupodivu nemám chuť na čokoládu, kterou jsem dříve často tzv. doplňovala energii. Stravování mi nepřijde ani jednotvárné, protože kromě třech zmíněných produktů denně si ostatní jídla připravuji sama, upravuji si povoleným způsobem doporučenou zeleninu, ryby, drůbeží maso, používám různá koření.

Během několika týdnů s programem Cambridge Weight Plan se mi podařilo snížit váhu o 9 kg, dle body indexu se ztrácí hlavně tuk, pomaleji voda, neubývá svalů. Nejsem unavená, naopak se cítím ve zdaleka lepší kondici tělesné i psychické. Toto je velice motivující, abych se nadále se stravováním chovala ukázněně. Věřím, že se mi i díky empatické poradkyni s jejím odborným přístupem podaří dále ve snižování nadváhy pokračovat a váhu si dále udržet.

Specializace: Dermatovenerologie, kožní ambulance

Začněte novou životní kapitolu a objednejte se k vašemu poradci ještě dnes!

Spolupracujeme

Biele logo

Vstupní konzultace a dárek k vstupní konzultaci ZDARMA

* Povinné údaje

Nebudeme vás trápit otázkami dlouhé hodiny. Vstupní konzultace u nás trvá jen 30–45 minut.

Budete jenom VY, VÁŠ osobní poradce a VAŠE dieta šitá na míru, dle Vašich představ a možností s maximálním výsledkem. Společně si stanovíte cíle a cestu, která Vám zaručí úspěch.

Zjistěte více o programu Cambridge Weight Plan nebo si přečtěte lékařskou studii.